Ve středu se Slováckem o třetí místo

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 18. kolo st 24. 2. 2021, 14:00

Na druhý pokus se tuto středu svolává přímý boj o třetí pozici v ligové tabulce. Na programu je totiž odložené utkání 18. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se na Střelnici od 14 hodin utkají Jablonec se Slováckem.

Tým z Uherského Hradiště zažívá za letošní koronavirové krize nebývalou sezonu. Slovácko neprohrálo v osmi utkáních, sedm výher a jediná remíza s Českými Budějovicemi vypovídají o jejich současné formě. V součtu s povedeným podzimem pak Svědíkův tým patří mezi největší překvapení ligového ročníku. Pouhých osmnáct obdržených gólů, to je po Slavii vizitka druhé nejlepší obrany v lize, tým se aktuálně vyhřívá na třetí příčce ligové tabulky. „Máme trochu výhodu, že na nás není vytvářen žádný tlak. Že jsme momentálně třetí, to je jen nějaký vývoj v tabulce, která je vyrovnaná. Ale pozor, hraje se teprve dvacáté kolo,“ mírnil kouč Svědík euforii po posledním vyhraném zápase v Příbrami. Jeho tým si totiž od Litavky odvezl vysoké vítězství 4:1 a to hrál skoro celý zápas o deseti bez vyloučeného Navrátila.

Kádr Slovácka nedoznal v zimě prakticky žádných změn. Před sezonou odešly opory brankář Trmal, útočník Zajíc či pracant Juroška. Osa současného týmu se tak nadále točí kolem zkušených hráčů Kadlece a Petržely, k nim se postupně přidávají další, jako útočník Kliment či nahrávač Sadílek.

Slovácko se před náš Jablonec dostalo v posledním kole, oba soupeře před středečním dohrávaném utkání dělí jeden jediný bod. Severočeši po porážkách na Slavii a na Baníku doma na těžkém terénu remizovali 1:1 s Mladou Boleslaví. Těžkosti s povrchem na Střelnici lze čekat i ve středečním klání. „Jablonec je nejvýš položený, je tu největší spad sněhu. Věřím, že kluci, co se starají o hřiště, to dají dohromady. Možná by hřiště nebylo v takovém stavu, kdybychom nehráli s Příbramí, kdy dostalo strašnou ránu. Doma s Mladou Boleslaví to pro nás byla ztráta dvou bodů. Museli jsme se rychle oklepat a ve středu nás čeká další kvalitní tým Slovácko. Jsou silní, mají teď nějakou sérii zápasů bez porážky, takže nás čeká těžké utkání,“ říká před středeční dohrávkou trenér Jablonce Petr Rada.

Bilance vzájemných ligových duelů mezi Jabloncem a Slováckem je nakloněna týmu ze severu, ten zvítězil v 16 zápasech, 14 duelů skončilo remízou a v 7 soubojích se radovali hráči z Uherského Hradiště. Podzimní zápas v Uherském Hradišti skončil remízou 1:1, domácí přivedl do vedení útočník Cicilia, za naše barvy srovnával střídající útočník Chramosta pěkně zahraným přímým kopem.

Utkání začíná ve středu 24. února od 14 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Hock