Valeš: Škoda, že jsme to neurvali šťastným gólem

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
ePojisteni.cz liga, 19. kolo so 4. 3. 2017, 15:00

Místo zraněného brankáře Hrubého odchytal sobotní zápas s Bohemians 1905 s čistým kontem brankář Roman Valeš. Po zápase přiznal, že by čisté konto vyměnil za vítězství svých barev.

Valeš: Škoda, že jsme to neurvali nějakým šťastným gólem

Můžeš přiblížit průběh zápasu?

My jsme se snažili tvořit hru, zatímco Bohemka hrála na brejky. Úvodních dvacet, třicet minut jsme hráli dobře a myslím si, že jsme je dostali pod tlak. Bohužel jsme pak přestali hrát a je to škoda. Hra se více vyrovnala a šancí tam z obou stran už moc nebylo.

Kdy ti bylo v brance nejhůř?

Určitě při té hlavičce v druhé půli. Bylo to navíc ještě tečovaný a šlo to hodně ode mě. Naštěstí to skončilo vedle branky a jsem za to rád.

Spartu jste před týdnem také zatlačili na dvacet až třicet minut a vytěžili jste z toho dva góly.

Hlavně to byl dneska úplně jinej zápas. Sparta hrála a my jsme využívali každé příležitosti k zaútočení. A podobně jako my, hrála dnes proti nám i Bohemka. Spartě jsme dali tři góly, ale dneska nám tam nic nespadlo a je to škoda.

Určitě tě těší čisté konto.

Těší, ale v tom mi pomohla naše obrana, která v poslední době hraje fantasticky. Ale radši bych bral tři body než čisté konto.

V přípravném zápase s Vlašimí si utrpěl otřes mozku. Vzpomínáš si na něco z toho?

Ne, ne. Mám tam asi desetiminutové okno a až když přijela záchranka, tak jsem se úplně probral. Po týdnu jsem začal trénovat.

Bereš bod z dnešního zápasu?

Máme jen jeden a z tohoto pohledu to je málo, protože doma chceme vyhrávat.

Máte dvacet dva bodů a pod vámi jsou mužstva se šestnácti body. Vnímáte nějaké nebezpečí?

To určitě ne. Musíme koukat na sebe a hlavně doma bodovat. Proto je dneska strašná škoda, že jsme to neurvali nějakým šťastným gólem.

Remízu jsem po Spartě tak trochu očekával, přiznal bývalý hráč Jablonce Jirka Tupec

Před týdnem jsme po výborném výkonu porazili Spartu, dnes jsme pouze remizovali s Bohemkou. Očekával jsi něco takového?

Trošku očekával. Dneska to byl úplně jinej zápas. Před týdnem tady Sparta útočila, zatímco Jablonec chodil do volných prostorů a toho využil k zisku tří gólů. O Bohemce je známo, že hraje rychlý, tvrdý a jednoduchý fotbal a to tady také ukázala. Začátek jsme neměli špatnej, a kdybychom z těch dvou šancí dali gól, asi by to vypadalo jinak, protože Bohemka by se tlačila dopředu a to by nám vyhovovalo.

Takže jsi z výsledku zklamaný?

Ne nejsem. Dá se říct, že to bylo utkání téměř bez šancí a hrálo se od vápna k vápnu. Chyběla mi střelba a hlavně doplňování. Ale jak říkám, Bohemka hraje tvrdej, nátlakovej fotbal a to Jablonci moc nevyhovuje. Navíc hrála takticky velmi dobře a bylo těžké se do jejich obrany dostat. Vadila mi však ještě jedna věc.

Povídej.

Vpředu to měl strašně těžký Mihálik. Stále tam kolem něho byli tři, čtyři protihráči a ostatní ho málo doplňovali. Podpora zálohy se musí zlepšit. Nebylo tam žádné přečíslení. Bez kličky připravit šanci nebo dát góla nejde. Neměli jsme odražené míče, ty získávala Bohemka.

Na druhé straně nám dobře hraje obrana, hlavně stopeři.

V tom s tebou naprosto souhlasím. Dřív jsme v zápase vždycky udělali nějakou hrubku, za kterou jsme platili a toho jsme se v odehraných zápasech vyvarovali. Ale já věřím, že se zlepšíme i dopředu a bude panovat spokojenost. Příště by to doma s Hradcem chtělo tři body.