V sobotu zajíždíme na přípravu do Vlašimi

FC Sellier & Bellot Vlašim FK Jablonec
Přípravná utkání, příp. so 1. 7. 2017, 17:00

Třetí přípravné utkání sehrajeme v sobotu ve Vlašimi. S dalším druholigovým soupeřem je výkop na programu v 17 hodin.

Vlašim se v týdnu utkala s Bohemians Praha 1905 a v prvním přípravném utkání Vlašim padla 3:1. Dvakrát se za Bohemku trefil Kuchta a jednou Hašek. Za Vlašim se prosadil v 28. minutě Vojtěch Hadaščok.

V úterý naši kluci odehráli souboj s Viktorií Žižkov. Na hřišti Střížkova jsme vyhráli 2:0 po brankách Ondry Mihálika a Davida Bredy. Minusem na utkání je zranění Vojty Kubisty, který v jednom ze soubojů v úvodu zápasu utrpěl zlomeninu nosu. Do zápasu jdeme opět s tím, aby si zahráli všichni hráči, kteří jsou v tuto chvíli k dispozici.

„Blížíme se k závěru kondiční části přípravy a tento zápas ještě využijeme k tomu, abychom rozložili zátěž mezi všechny hráče, co máme k dispozici. Od příštího zápasu se již budeme více zaměřovat na způsoby hry, se kterými budeme chtít jít do sezony. Hráči měli v pátek zátěžový trénink, do zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát, ale není to jediný cíl těchto zápasů. Jde nám také o přístup hráčů a o to, abychom dobře trénovali a zápas kvalitně odehráli,“ říká před sobotním střetnutím asistent trenéra Jiří Vágner.

„Budou na oba poločasy jiné sestavy. Nevychází to teď úplně počtově, že budou dvě kompletní jedenáctky, takže někteří kluci odehrají celý zápas. Jsou tam změny na postech, aby si to spolu zkusili do kombinace i jiné dvojice spolu. Jak ve středu zálohy, tak na stoperech,“ upřesnil nasazení hráčů asistent Vágner.

V pátek se do tréninku opět zapojili Adam Kučera s Martinem Doležalem, které trápilo lehké svalové zranění. Do zápasu s Vlašimí ještě nebudou k dispozici a od pondělí začnou trénovat naplno. Chybět bude také Jaroslav Diviš, kterého trápily střevní potíže. V příštím týdnu se také můžeme těšit na návrat obou reprezentantů z ME U21. Adam Zreľák a Michal Trávník se k týmu připojí v úterý.

Author Martin Bergman