V sobotu na Střelnici souboj severu proti jihu

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
FORTUNA:LIGA, 11. kolo so 16. 10. 2021, 16:00

Po reprezentační pauze odstartuje pro Jablonec další našlapaný program. Druhou třetinu základní části tuzemské ligy načneme v sobotu na domácím stationu proti Dynamu České Budějovice.

Třetí sezonu v řadě po návratu mezi ligovou elitu kroutí aktuálně českobudějovické Dynamo. Na jihu Čech se toho událo v létě více než dost. V klubu skončili matadoři Drobný, Kladrubský, Táborský, dále pak Ledecký, Mészáros, Alvir, Ekpai i Diop. Jihočeský patriot Tomáš Sivok se stal místo odvolaného Martina Vozábala novým sportovním ředitelem klubu. České Budějovice obměnily svůj kádr následujícími příchody. Jakuba Horu, Michala Škodu a Martina Sladkého doplnili formou hostování ještě Patrik Hellebrand, Ondřej Mihálik a Mick van Buren. Mužstvo tedy posílilo, a to zejména v ofenzivě, většinu postů je zdvojená, což může těšit kouče Hořejše. Nový majitel Dynama Vladimír Koubek představil spolu se svým nástupem do funkce i nejbližší úkoly. „Budeme chtít více sázet na klubové odchovance, rezervy máme v provázanosti s klubovou akademií. Letos bychom chtěli skončit do desátého místa,“ pravil na předsezonní tiskové konferenci nový boss.

Dynamu se zatím jeho vytyčený cíl daří plnit, s třinácti body mu patří po deseti odehraných kolech sedmá pozice s třinácti body. Jihočeští fotbalisté se na tyto příčky vyšvihli před reprezentační pauzou, kdy měli výhodu dvou domácích zápasů. Ty měly vesměs podobný průběh, Budějovice před domácím publikem prohrávaly jak s Karvinou, tak i s Pardubicemi, ale oba zápasy dokázaly otočit a nakonec vyhrály 3:1. Naopak na hřišti soupeřů získalo Dynamo prozatím jediný bod po divoké remíze 3:3 v Olomouci. „Proběhla u nás poměrně velká obměna kádru především v ofenzivní části, takže si to teprve postupně sedá. Zapracovali jsme na systému a určitě nám pomohl i příchod Micka Van Burena,“ prozradil po poslední výhře záložník Jakub Hora, jenž skoroval v obou zmiňovaných zápasech. Jihočeši si reprezentační pauzu vyplnili pohárovým utkáním MOL Cupu, v kterém dokázali otočit nepříznivý vývoj na půdě druholigové Dukly Praha a z postupu se nakonec radovali po výhře 3:1.

Jablonečtí fotbalisté zatím zůstávají v lize za očekáváním, s jedenáctou příčkou po deseti kolech nemůžeme být rozhodně spokojeni. Trenérovi nedělají vrásky jen poztrácené body, ale i rozšiřující se marodka. Je to pro nás důležitý zápas, chtěli bychom doma vyhrát. Minule jsme doma prohráli s Libercem, naposledy jsme v hodině dvanácté uhráli bod venku. Takže chceme zvítězit, i když víme, že nás čeká těžký soupeř, kterému se teď daří. Budějovice dvakrát za sebou doma vyhrály 3:1, předtím odehrály hodně dobré utkání v Plzni. Soupeř se dobře posílil, takže to bude opravdu velice těžké utkání, říká před sobotním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Ligové souboje severu proti jihu napíší dnes 39. zápas. Nejčastějším výsledkem těchto duelů je výhra 2:1, která se zrodila hned devětkrát. V 18 případech se z výhry radovali Jablonečtí, 12x náš soupeř a dalších osm duelů skončilo smírně remízou. V loňské sezoně jsme oba zápasy s Dynem zvládli vítězně, doma jsme vyhráli 2:1 a v jarní odvetě na Střeleckém ostrově po gólech Doležala 2:0.

Zvládnou naši fotbalisté sobotní duel s Českými Budějovicemi a naladí se na vítěznou notu i před důležitým čtvrtečním domácím zápasem Evropské konferenční ligy UEFA proti dánským Randers?

Utkání začíná v sobotu 16. října od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Leška