V sobotu míříme do Opavy!

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 19. kolo so 7. 12. 2019, 14:30

Dvě kola, dva venkovní výjezdy. To je program jabloneckých fotbalistů na závěr letošního ligového kolotoče. Radův tým se v předposledním výjezdu vydá bojovat o další ligové body do Opavy.

Slezský klub se v poslední podzimní reprezentační přestávce odhodlal ke změně na trenérském postu. V tu dobu totiž Opavští čekali na ligové vítězství od druhého kola už čtrnáct ligových zápasů! Po dočasném vedení se trenérské taktovky v klubu chopil Jiří Balcárek a své angažmá začal povedeně. Hned při své premiéře dokázala Opava po dlouhých 499 minutách skórovat a udolat tak před vlastními diváky silnou Mladou Boleslav. „Kluci chodili ve velké počtu do pokutového území soupeře, nehráli žádného zanďoura a důležitá byla i jejich disciplína,“ pochvaloval si po své ligové premiéře nový kouč Balcárek. Jeho tým v následujícím kole urval plusový bod i ve vyhroceném sousedském derby v Ostravě, kde sice hrál většinu zápasu v početní výhodě, ale bezbrankovou remízu nakonec bral. „Jsme nohama na zemi, bod z Ostravy bereme,“ pravil po druhém zápase u týmu nový opavský trenér.

Slezané sice poslední dvě kola neprohráli, stále jim ale v tabulce patří až čtrnáctá pozice, s dvoubodovým náskokem na poslední Karvinou. Navíc do konce podzimu se tým bude muset obejít bez svého nejzkušenějšího borce a kapitána Zavadila, kterého trápí poraněné koleno. „V současném složení musíme udělat všechno, abychom získali do konce podzimu co nejvíce bodů. Je jasné, že v lednu musíme doplnit kádr, mám přislíbeno, že by měla přijít ofenzivní posila,“ prozradil Balcárek a pokračoval. „Soupeři už si do Opavy nesmí jezdit pro body. Říkal jsem hráčům, že to musí bolet, že to musí být válka. Hrajeme o záchranu a já chci, aby se moji hráči koncertovali a dali do toho úplně všechno,“ říká před sobotním duelem s Jabloncem kouč Slezanů.

Jablonečtí fotbalisté v posledním kole překvapivě doma nestačili na rozjetého nováčka z Budějovic a podruhé doma v letošní sezoně prohráli. Ztracené body se budou snažit svěřenci trenéra Petra Rady přivést z posledních dvou venkovních výjezdů. „Jedeme tam s tím, že jsme doma ztratili body. Je to škoda v posledním domácím zápase. Teď bychom chtěli navázat na zápasy v Karviné a na Slovácku, kde jsme bodovali. Chceme ukrást body, které jsme doma ztratili. Něco jiného je Opava dnes a jaká byla před měsícem. Teď mají nového trenéra, trochu se změnila sestava. V posledních dvou kolech bodovali, takže nás nic lehkého nečeká. Na druhou stranu my musíme odčinit domácí porážku,“říká před sobotním zápasem trenér Petr Rada.

Ligová bilance zápasů Opavy a Jablonce je vzácně vyrovnaná. V 19 odehraných střetnutích vyhrál každý z týmů osm zápasů a tři skončily dělbou bodů. Jablonec se po pěti týdnech v Opavě představí znovu, na konci října tam totiž dokráčel k postupu v MOL Cupu, když po bezbrankovém průběhu rozhodl o našem postupu do jarní fáze dvěma góly v prodloužení střídající útočník Chramosta.

Utkání začíná v sobotu 7. prosince od 14:30 hodin Městském stadionu v Opavě

Rozhodčí: Dubravský – Horák, Poživil