V sobotu hrajeme proti Pardubicím

FK Pardubice FK Jablonec
Přípravná utkání, příp. so 8. 7. 2017, 16:30

Další přípravné utkání odehrajeme tuto sobotu proti dalšímu druholigovému soupeři. V Lázních Bohdaneč vyzveme od 16: 30 hodin FK Pardubice.

Pardubice vstoupily do letní přípravy úspěšně a hned v prvním utkání porazily juniorský tým Slovanu Liberec 2:0. Následně podlehly Pardubice staronovému účastníkovi první ligy Olomouci 2:1. Zatím poslední přípravné utkání sehrály Pardubice proti Bohemians Praha 1905. Oba celky se rozešly smírně 1:1.

Náš tým odehrál ve sváteční středu utkání s Hradcem Králové. Na stadionu v Opatovicích nad Labem se odehrál dobrý zápas. Do vedení nás poslal v úvodu Jakub Považanec hlavou. V závěru zápasu pak navýšil skóre na konečných 4:0 Masopust a dvěma góly Mehanović.

Zápas s Pardubicemi je předposledním testem před odjezdem na herní soustředění do Rakouska. Nasazení hráčů do zápasu bude odpovídat souboji s Hradcem. Ti, kteří minule nehráli, budou využiti ve většině zápasu. „Bude to stejné jako s Hradcem, zátěž se rozloží stejně, protože nastoupí kluci, kteří nehráli povětšinu zápas s Hradcem od začátku nebo nebyli v nominaci. Končíme třítýdenní blok a zajímá nás přístup hráčů, nasazení, ale samozřejmě i herní kvalita, která se projevila proti Hradci,“ říká před sobotním utkáním asistent trenéra Jiří Vágner.

Tréninky v letní přípravě nejsou žádný med a ani před utkání není důvod slevovat z nároků trenérského štábu. „S hráči jsme se o tom bavili, není až tak náročné, že by nemohli chodit, ale zároveň se naučili pracovat v únavě. Jsou na to zvyklí a docela jim to vyhovuje. Takže i před zápasem s Pardubicemi jsme nastavili podobný režim, jako minulý týden. I páteční trénink byl náročný,“ říká Jiří Vágner, který se svými kolegy připravil téměř dvouhodinový kruhový trénink na hřišti v Doubravě.

Utkání s Pardubicemi se odehraje v sobotu 8. července od 16:30 hodin na stadionu v Lázních Bohdaneč.

Author Martin Bergman