V odvetě je musíme dostat pod tlak, ví Doležal

FC Pjunik Jerevan FK Jablonec
2:1
2. předkolo EL, 1. kolo čt 25. 7. 2019, 15:30

Jablonecký útočník Martin Doležal vstřelil hlavou důležitý pohárový gól na hřišti soupeře, který korigoval naši porážku na 1:2. I přes prohru v úvodním zápase ale náš loňský nejlepší střelec týmu věří v postup.

Mohly se na dnešním výkonu podepsat i komplikace, které provázely naší cestu do Arménie?

Vliv to nemělo žádný. Asi jsme si mysleli, že je porazíme jakoby nic a taky to tak podle toho vypadalo na hřišti. Oni dobře kombinovali a my jsme nebyli schopní si dát za sebou dvě tři kloudné přihrávky a podržet balon. Chodili nám do brejků, hned z první střely jsme dostali gól a z nedůrazu druhý. O poločase byl výbuch v kabině a myslím, že druhou půli už to bylo o něčem jiném. Dali jsme docela rychlý gól a jen škoda, že z dalších šancí jsme nepřidali druhou branku. Ale zaplaťpánbůh za ten jeden gól.

Projevila se v určitých fázích zápasu možná nesehranost týmu na začátku nové sezony?

Nesehranost možná jo. Ale vidíte, že první poločas hrajeme hrozně, ale druhý už to jde. Je to o pohybu a chtění něco proto udělat a něco dokázat.

Jak hrát doma, abychom mohli pomýšlet za týden v domácím prostředí na postup?

Hrát jako druhý poločas a držet balon. Jim se nechtělo pak už běhat, jen se posouvali. Chce to dávat tam centry a dostávat je pod tlak.

Vstřelil si naší jedinou a důležitou branku na hřišti soupeře. Jak se k tobě míč dostal před zakončením?

Myslím, že po tom rohovém kopu to ke mně tečoval Kráťa (Kratochvíl). Šel jsem do prostoru, kde jsem si myslel, že by mohl být balon a naštěstí mě to trefilo.

Co nejvíce vám trenér vyčítal při poločasové bouřce v kabině?

Vytýkal nám prakticky všechno, hlavně pohyb. Jakoby se nechtělo nikomu hrát, byli jsme mdlí.

Přitom zrovna tohle vám trenér zdůrazňoval ještě na předzápasovém tréninku.

Přesně. Ale my jsme si asi mysleli, že když tu dala Makedonie tři góly, že nám to půjde asi samo. Jak bylo vidět, tak nám domácí ukázali, že samo to rozhodně nepůjde. Bylo ale vidět, že když se na ně zatlačilo, otevíraly se prostory a najednou to šlo.

Jaké vidíš teď po prvním zápase naše postupové naděje?

V postup věřím. Byl bych blázen, kdybych nevěřil. Dali jsme tu důležitý gól, takže doma nám stačí vyhrát i 1:0. Spoléhat se na to ale nedá, oni u nás můžou zalézt a spoléhat na brejky. Musíme hlavně teď dobře zregenerovat, odpočinout a připravovit se na Slovácko a odvetu s Jerevanem.