V neděli brzy po obědě hostíme Příbram

FK Jablonec 1.FK Příbram
ePojisteni.cz liga, 25. kolo ne 23. 4. 2017, 13:15

V neděli se na Střelnici představí tým Příbrami, který ačkoliv se stále nachází na posledním místě tabulky, na jaře dohnal značnou bodovou ztrátu a stále živí naději na ligovou záchranu.

Fotbalisté od Litavky získali totiž za šestnáct podzimních kol pouhých devět bodů. S takovým bodovým ziskem se v samostatné historii tuzemské soutěže dokázali zachránit jen dva kluby. Ani v těžké situaci, kdy příbramskou kabinu v zimě opustil kouč Rada a nahradil ho nový trenér Kamil Tobiáš, se středočeští fotbalisté nepovažovali za odepsaný tým.

Pomoci ke vzestupu měly poměrně rozsáhlé zimní změny v kádru. Z různých důvodů skončili Mahmutovič, Majtán, Peltier, Brandner, Borek, Švenger, Moravec, Casado, Ferrara, Burnání a Nikolič. Naopak posilami se stali Lupták, exjablonecký Bazal, Linhart, Liščevič, Suchan a Chorvat Kukec. Všechny tyto hráčské transfery mají napomoci odvrátit hrozbu sestupu a vylepšit především kvalitu defenzívy, která byla a stále je nejpropustnější ze všech ligových týmů. „Máme tým, který je ochotný pracovat a jezdit po hřišti,“ uvedl ke změnám v kádru nový kouč Tobiáš.

Odepisovaný tým od Litavky na jaře opravdu zabral, po sérii porážek se nyní dostává do formy. Tým získal tři domácí vítězství v řadě, mezitím nezahrál špatně ani na Slovácku, kde prohrál až gólem osm minut před koncem. Přesto jsou příbramští stále s osmnácti body na poslední příčce ligové tabulky, na nesestupové pozice už jim ale schází jen tři body. Bývalý reprezentační obránce Martin Jiránek prozrazuje, že v týmu je hned lepší atmosféra. „Je to příjemnější, ale pořád jsme na sestupovém místě. Musíme pokračovat v těchto výkonech, chce to potvrdit body získané doma v Jablonci. Do konce je ještě šest kol a o záchranu se popereme," neztrácí naději zkušený bek.

Příbram míří do Jablonce ve chvíli, kdy se sice dostává do formy, letos však stihla na hřišti soupeřů získat jen dva body za dvě remízy. „Všichni nás odepisovali, a to bylo v určitých fázích asi naší výhodou. Nyní jsme začali zužitkovávat kvalitu týmu, kterou máme. Karvinou jsme si nastudovali, ani na Slovácku jsme taky nebyli horší. Náš mančaft má ligové parametry a určitě nepatří tam, kde se teď nachází. Potřebujeme uhrát potřebné body k záchraně, ale víme, že zajíci se počítají až po honu,“ nechce si připouštět možnost sestupu trenér Tobiáš.

Jablonečtí fotbalisté v posledním kole přerušili sérii čtyř zápasů bez porážky, když v otevřené partii podlehli v Brně 0:2. V domácím utkání ale budou chtít navázat na předchozí domácí povedené zápasy. „Soupeři se v posledním kole podařil výborný výsledek, když doma Příbram zvítězila nad Karvinou. My ale chceme smazat všechny spekulace, které jsou slyšet, že Příbram získá body, protože je potřebuje. Ne! My chceme za každou cenu vyhrát, získat tři body a potvrdit naši neporazitelnost na Střelnici. Nebude to jednoduché utkání, ale pokud k tomu přistoupíme tak, jako k předešlým domácím zápasům, s nasazením a vůlí po vítězství, měli bychom doma uhrát dobrý výsledek,“ říká před nedělní bitvou Zdeněk Klucký.

Utkání začíná v neděli 23. dubna od 13:15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Julínek Pavel - Kubr Jaroslav, Kotalík Petr

Delegát: Tulinger, Trešlová