V Pardubicích odstartujeme pohár MOL Cup

FK Pardubice FK Jablonec
MOL Cup, 3. kolo so 13. 10. 2018, 13:30

Velká pardubická steeplechace ovládne Pardubice tuto neděli. O den dříve bude ve stejném městě živo na fotbalovém stadionu Pod Vinicí, kde odehraje pohárový duel MOL Cupu náš Jablonec.

Pardubický klub vznikl teprve před rovnými deseti lety sloučením tehdejší Tesly, MFK a FK Junioru. Z divize tým vystartoval jen o rok déle do třetiligové ČFL, kde setrval další dvě sezony. Od roku 2012 už východočeský tým patří mezi pravidelné druholigové účastníky. Loni se tým umístil na skvělém třetím místě druholigové tabulky, a tak se i zde pomalu připravuje a rozjíždí projekt výstavy nového stánku pro necelých pět tisíc diváků. Bronzová příčka z loňské sezony i letošní výkony totiž nahrávají tomu, že se pardubičtí pokusí o postup do nejvyšší soutěže.

V rozehrané druholigové soutěži aktuálně drží fotbalisté z města perníku s devatenácti body čtvrtou pozici, když na barážové umístění ztrácejí pouhé tři body. "Snažíme se vhodně doplňovat kádr, ale když někdo z našich kluků dostane prvoligovou nabídku, tak ho pustíme. Věřím, že s novým stadionem už kluci u nás budou zůstávat. Postup mezi elitu není snadní, ale určitě se o něj pokusíme," říká předseda představenstva pardubického týmu Pitter.

Pardubičtí se možná i proto tlačí na absolutní špičku druholigové tabulky. Ve svých řadách mají exligové hráče, útočníka Pavla Černého a obránce Tomáše Čelůstku. Dlouholetým kapitánem je záložník Jeřábek. Nejlepším střelcem týmu je letos sedmigólový útočník Petráň, kterému se čtyřmi góly konkuruje ve 33 letech právě Pavel Černý. Vše pod dohledem trenérského dua Novotný – Krejčí.

Jablonec vstupuje stejně jako ostatní evropští zástupci do nového ročníku MOL Cupu až ve třetím kole. To náš sobotní soupeř už za sebou dvě pohárové utkání na hřišti soupeřů odehrál, porazil Lanškroun 1:0 a Benátky nad Jizerou 2:0. Teď se poprvé představí v MOL Cupu domácímu publiku, kde se už v pohárové soutěži dokázali v minulosti vytáhnout na nejednoho ligového protivníka. S krátkou už z města perníku odjížděli v předešlých letech i fotbalisté Teplic a Sparty.

Jablonečtí se v sobotu Pod Vinicí budou muset bez pěti reprezentantů, své národní povinnosti si totiž plní Trávník, Masopust, Lischka, Jovović i Ikaunieks. Je tedy jasné, že trenér Rada vyšle do zápasu nově složenou formaci, která bude usilovat o postup. "Jedeme do Pardubic samozřejmě s tím, že chceme postoupit. To je pro každý ligový tým hlavní cíl. Pohár je ošidný, protože se mažou předpoklady z dlouhodobé soutěže. Je to všechno na jeden zápas. Pardubice jsou nepříjemný soupeř, v tabulce druhé ligy si vedou velice dobře. Hrají dobrý fotbal a určitě nás nečeká nic lehkého. Chybí nám hráči, kteří jsou na reprezentačních srazech a je to vyznamenání klubu a hráči mají svou kvalitu. Nikdy snad tolik hráčů v reprezentaci najednou nebylo. Více volných termínů na MOL Cup kvůli Evropské lize není, tak to musíme odehrát teď v přestávce. Máme tady další hráče, kteří momentálně nenastupovali tak často, ale svou kvalitu v tréninku prokazují. Teď dostanou prostor a myslím si, že jejich kvalita je hodně vysoká," říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Utkání začíná v sobotu 13. října od 13:30 hodin v Pod Vinicí v Pardubicích

Rozhodčí: Matějček - Caletka, Lakomý