Utkání proti Plzni se hraje! Hřiště je způsobilé!

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
FORTUNA:LIGA, 23. kolo so 29. 2. 2020, 14:30

ZÁPAS SE HRAJE! HRACÍ PLOCHA JE ZPŮSOBILÁ! Parta trenéra Petra Rady sehraje v tomto týdnu druhé důležité utkání s tabulkovým soupeřem. Na půdu třetího Jablonce v sobotu zavítá druhý tým tabulky Viktoria Plzeň!

AKTUALIZACE 29. 2. 12:50: HLAVNÍ ROZHODČÍ PAVEL REJŽEK S TÝMEM SVÝCH KOLEGŮ UZNAL HRACÍ PLOCHU NA STŘELNICI ZA ZPŮSOBILOU A UTKÁNÍ PROTI VIKTORII PLZEŇ SE ODEHRAJE!

Druhý jarní domácí zápas přivádí na náš stadion úřadujícího vicemistra z Plzně. Viktoria prošla v zimě jednou z největších proměn za poslední roky. Úspěšného trenéra Vrbu vystřídal na západočeské lavičce progresivní slovenský kouč Guľa, který ve své hráčské kariéře oblékal i jablonecký dres. Do plzeňské kabiny hned zavedl novinky v podobě natáčení tréninků, odlišných cvičení či používání dat z GPS. Též pro hráče naplánoval tréninky dle postů a další novoty. „Je pro mě podstatné, koukat na hráče jako na individuum. Kromě věkových, rychlostních a vytrvalostních parametrů máme tým při trénincích rozdělený i podle postů,“ prozrazuje jednu z novinek, které ve Štruncových sadech zavedl.

Guľův kádr doznal v zimě zajímavých změn, Plzeňští přišli o svého nejlepšího střelce Krmenčíka, který přestoupil do Brugg. V Doosan aréně skončil také záložník Procházka, jenž zamířil do polského Górniku Zabrze. Západočeši se naopak posílili o zahraniční záložníky Díaze a Alvira, další hráče jako Buchu, Havla a Ekpaie si navíc stáhli z hostování.

Západočeši vstoupili do jarních ligových bojů přesvědčivě dvěma výhrami, 3:0 v Opavě a 4:0 doma nad Příbramí. Plný bodový zisk, navíc bez inkasované branky, to je bilance, která samozřejmě těší plzeňského kouče. „Mužstvo má dlouhodobě dobrý herní projev a silné individuality a z toho se dá těžit. Tým umí dominovat, držet míč a poradit si v těžkých situacích. Ale pořád jsme na začátku procesu toho, co chceme budovat,“ říká Guľa. Jeho tým se nesoustředí jen na udržení druhé pozice. „My máme respekt ke každému soupeři, liga je náročná. Postavení Jablonce a jeho kvalita samozřejmě předurčuje k dobrému sobotnímu zápasu,“ říká před vzájemným kláním na Střelnici plzeňský lodivod. Guľovi budou v sobotu na severu Čech scházet dva operovaní hráči, kvůli poraněnému ramenu záložník Hloušek a po artroskopii kolena chorvatský záložník Alvir.

Vyrovnat se s absencemi bude muset také náš Jablonec, který bude kromě zraněného Jovoviće a Matouška tentokrát postrádat i v Ostravě přísně vyloučeného obránce Kroba. Právě pondělní zápas v Ostravě, kde jsme ukořistili bod za remízu 1:1 vzbudil vlnu nevole v jabloneckém táboře. Neřekl bych, že Plzeň změnila styl. Přijít po Pavlu Vrbovi je těžké, ale ne že by se to nějak markantně změnilo. Oba jsou kvalitní trenéři, mají svou filozofii. Jak bduou hrát oni je jejich starost, my se budeme soustředit na to, abychom hráli naši hru. Plzeň bude chtít hrát na vítězství, což jim velí každé utkání. Musíme se na to dobře připravit. Bude to pro nás určitě těžké, ale to je každé utkání. Já nepodceňuji žádného soupeře, ať je ze spodku tabulky nebo nahoře. Věřím, že bude na Střelnici dobře připravené hřiště a z obou stran to bude kvalitní fotbal,říká před sobotním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Ve vzájemných zápasech Plzně s Jabloncem je úspěšnější náš soupeř, který z 44 ligových duelů rovných 20 vyhrál, v deseti případech se body dělily a 14x se z výhry radoval Jablonec. Poslední domácí zápas jsme proti Plzni zvládli a doma vyhráli hladce 3:0. Ale následující tři utkání jsme odehráli v Plzni, kde jsme vždy po otevřené partii těsně o gól prohráli.

Jak dopadne souboj druhého se třetím tentokrát?

Utkání začíná v sobotu 29. února od 14:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Rejžek - Kříž, Myška

Delegát: Kabyl, Urbanec