Úterní restart: Přijíždí Zlín s koučem Páníkem

FK Jablonec FC Zlín
FORTUNA:LIGA, 25. kolo út 26. 5. 2020, 18:00

Po dvou a půl měsících s v Česku opět naplno rozjede fotbalová FORTUNA:LIGA. Radův tým přivítá při restartu soutěže v úterý od 18 hodin před zavřenými ochozy fotbalisty Fastavu Zlín.

Nejvyšší fotbalová soutěž má po koronavirové pauze co dohánět, před prázdnými tribunami tak čeká týmy až do konce ročníku zběsilé tempo.

V Jablonci se v úterý představí Zlín, který se nenachází zrovna v komfortní situaci. Ševci si před jarem malovali rozhodně růžovější situaci, než v které se nacházejí. Ještě před jarními odvetami mladý kouč Kameník pošilhával po prostřední skupině ligové tabulky. To ale ještě netušil, jak špatně jeho tým do jarních odvet vstoupí. Fastav sice vyválčil bod po remíze 2:2 na Spartě, jenže v domácím prostředí dvakrát všechny body ztratil po porážkách 2:3 s Českými Budějovicemi a Bohemians 1905. Domácí nezdary tehdy srazily zlínský tým až na čtrnáctou příčku a těsně před koronovarivou přestávkou se vlády nad Fastavem chopil zkušený kouč Bohumil Páník.

Na staronového zlínského trenéra, který v roce 2017 s klubem vyhrál tuzemský pohár a na podzim stejného roku si zahrál premiérově i ve skupině Evropské ligy, ale nyní čeká po znovunastartování soutěže nepříjemný ligový los. Po Střelnici zamíří totiž ještě v základní části soutěže na pažity Mladé Boleslavi, Plzně a Slavie, doma přivítá Ostravu a Příbram. Při pohledu na nelehké rozlosování nehodlá panikařit zlínský obránce Buchta. „Házet flintu do žita nemá cenu. Nezbývá nám nic jiného, než se chytit na někom silnějším,“ vzhlíží k blížícím se duelům defenzivní hráč Zlína.

Ševcům se po uvolnění pravidel v přípravě na rozjezd ligové soutěže dařilo, po výhrách nad Třincem a Kroměříží s přehledem zvládli i generálku proti druholigovému Brnu v poměru 5:0. „Jsem rád, že proti Brnu potvrdili svou kvalitu i další hráči z našeho kádru. V lize teď budeme potřebovat hned dva mančafty. Čeká nás totiž v krátkém čase spousta těžkých zápasů, síly tak budeme muset rozložit na celý kádr,“ plánuje zkušený lodivod a dodává. „Budeme mít teď k dispozici pět střídání, což může obrovsky ovlivnit hru,“ odhaduje 63-letý zlínský kouč.

Také jablonečtí fotbalisté si vyplnili návrat do tréninkového procesu přátelskými duely, v kterých postupně prohráli a vyhráli 2:0 s Žižkovem, pak Radův tým měřil síly s Vodičkovou rezervou v poměru 4:2 a v generálce na ligové boje Jablonec na Střelnici porazil druholigový Varnsdorf 2:1. „Jsme rádi, že jsme generálku vyhráli a hráli na hlavním hřišti. Je důležité nastavit hráče na to, že bude stejná atmosféra bez diváků v lize, jako byla v zápase s Varnsdorfem. Diváci vás totiž jindy dostanou do varu, ač pozitivně nebo negativně. A to teď bude největší problém. Hraje se ale o body a tabulka se dál počítá. Jestli k nám na stadion chodí dva tisíce lidí, tak pro nás je to důležité. Kde jich chodí například deset tisíc, tak mají ještě větší problém. Musíme to akceptovat a dodržovat nařízení, říká před úterním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Bilance odehraných ligových zápasů mezi Jabloncem a Zlínem hovoří ve prospěch týmu z podhůří Jizerských hor. Ve 27 zápasech 14x zvítězil Jablonec, 9x se zrodila remíza a 4x se z tříbodového zisku radoval Fastav. Podzimní vzájemný duel na zlínské Letné rozhodl jedinou brankou v zápase Jan Matoušek. Díky jeho gólu si Radova družina domů odvezla důležité tři body, které by si ráda připsala i nyní při restartu ligové soutěže.

Utkání začíná v úterý 26. května od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Ratajová