U21: Trávník a Rys u senzačního vítězství

Klíčový zápas v kvalifikaci o postup na ME 2017 v Jablonci se české reprezentaci do 21 let proti favorizované Belgii povedl. Po vynikajícím kolektivním výkonu zvítězila 1:0 a vrátila se do hry o postup. Na Belgii ztrácí jediný bod. Do boje výrazně zasáhli také Michal Trávník a Petr Rys.

Oba naši jablonečtí fotbalisté, kteří do zápasu v dresu českého národního týmu U21 zasáhli, odehráli celé utkání. Petr Rys se musel ohánět na pravém kraji obrany, kdy se přes něj snažili prosadit špičkoví hráči belgického týmu. Michal Trávník pak řídil ofenzivu výběru trenéra Vítězslava Lavičky a zároveň aktivně vypomáhal s obranou středu hřiště.

A jak se vítězný zápas na Střelnici proti velkému favoritovi vyvíjel? Domácí začali tlakem, ale ve čtvrté minutě se poprvé do útoku dostali hosté a Tielemans vyslal prudkou střelu těsné vedle horního rohu branky. O čtyři minuty později fauloval Heylen za žlutou kartu před pokutovým územím, ale Havlík přímý kop poslal nad.

V 11. minutě se přes stopera uvolnil Schick, šel sám na brankáře a s klidem skóroval - 1:0! Hned po gólu přeřadili hosté na vyšší stupeň, rychle kombinovali a přesunuli těžiště hry na domácí polovinu. Ve 25. minutě po centru Bakkaliho hlavičkoval Origi, Zima byl u míče včas. Hned z protiútoku měli velkou šanci domácí, Schick se pěkně uvolnil, mířil ke vzdálenější tyči, ale Roef na míč s vypětím sil dosáhl! Ve 31. minutě přihrával zleva po zemi před branku Havlík, ale Čermák usměrnil na nedůrazně. Obrovské štěstí měl brankář Zima ve 37. minutě, ránu Origiho srazil pod sebe na zem a míč pak putoval nad břevno!

Druhý poločas zahájili hosté náporem, domácí spoléhali na brejky. V 54. minutě se dral ke střele Schick, ale podklouzl. V 65. minutě to zkoušel po zemi zdálky Kayemba, trefil vedle. V 73. minutě vyřešil Zima za pomoci obrany skrumáž těsně před brankou. V 88. minutě poslal Čermák do jasné šance Baráka, ten trefil špičku nohy brankáře. To byla gólovka.

ČR "21" - Belgie "21" 1:0 (1:0)