14
květen
2019

U19 vyhrála v Chrudimi

Starší dorost FK Jablonec si z utkání 25. kola České ligy v Chrudimi přivezl všechny tři body, když zvítězil 4:1 (2:0). Výsledek hovoří o snadné práci, ale kdyby se domácí v úvodu první půle gólově prosadili, nemuselo tomu tak být. Na konečném skóre se hattrickem podílel Velich.

Branky JAB: 7., 37. a 63.Velich, 66.Podzimek

V 2. a 3. minutě se tutovkách objevil domácí Vácha. V prvním případě zasáhl Mazánek, ve druhém Vácha mířil vedle. Jablonec reagoval akcí Černáka pravou stranou a střelou Podzimka do gólmana Stýbla. Domácí ale nepolevili a v 8. minutě rána z trestného kopu Skoumala jen těsně přeletěla břevno jablonecké branky. Z následné rozehry Podzimek z pravé strany přihrál do vápna Velichovi a bylo to 0:1. Dvěma pokusy pak mohl skóre navýšit Kinčl, ale jedna jeho střela branku minula a druhá skončila v náručí brankáře. V 25. minutě pokus Brychnáče Mazánek srazil na roh. A Mazánek za tři minuty zneškodnil střelu hlavou Váchy. V 37. minutě Podzimek vysunul vpravo dopředu Černáka, který od brankové čáry našel před přesně Velicha – 0:2.

V první minutě druhé půle dali domácí kontaktní gól, jeho autorem byl Vácha. Od té doby se hra oboustranně srovnala. Hosté ale byli snaživější a třetí branku vsítili oni a střelcem byl v 63. minutě opět Velich, když po výkopu Mazánka a špatném odrazu soupeře získal za obranou míč a sám postupoval k brance. Gólman Stýblo mu první střelu vyrazil, ale na dorážku však už nestačil. Na konečný stav upravil v 66. minutě Podzimek po dlouhém centru Jákla z levé strany.

Trenér Mgr. Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "I přes dnešní výhru jsem viděl velké rezervy v našem výkonu. Celé utkání se nám nedařila hra na míči, měli jsme mnoho nevynucených chyb. Po celé utkání hráči šetřili pohybem bez míče, zejména pak v přechodu do obrany jsme byli velmi laxní. Nedobírali jsme druhé míče a nechávali soupeři příliš prostoru. S blížícím se koncem sezóny a náročným programem v posledních týdnech kdy je na hráčích vidět únava, by měl výkon přesto splňovat nějaké parametry."