U19 vstoupila do jarní části vítězně

FK Jablonec FK Pardubice B dor.
3:2
Česká liga dorostu U19, 22. kolo ne 3. 3. 2019, 10:00

Vítězně vstoupil jablonecký starší dorost do jarní části České ligy, když porazil celek FK Pardubice B 3:2 (2:0). V prvním poločase byli domácí jasně lepší, ale ve druhém se hra srovnala a zdramatizovala hlavně po kontaktním gólu soupeře. Jablonec však v závěru přidal třetí branku a hosté už jen korigovali skóre až v poslední minutě.

Už ve třetí minutě měl Jablonec šanci skórovat, když po přihrávce Černáka zprava pálil Velich ve vápně, ale gólman hostí Javorski byl na místě. V 9. minutě šli jablonečtí do přečíslení, Černák vyslal středem dopředu Velicha, který však poslal míč nepřesně mimo. Vedení se Jablonec ujal v 31. minutě brankou Voseckého, když tomu předcházela akce Horáčka pravou stranou a centr Velicha před branku hostí, kde uspěl Vosecký i s pomocí břevna. Ve 42. minutě zahrával z pravé strany Matěj Javůrek trestný kop, který po zemi našel Velicha a ten pohotově poslal míč po zemi k levé tyči podruhé do sítě.

Po obrátce měl Jablonec v 52. minutě další šanci. Vosecký zleva přihrál nabíhajícímu Kinčlovi, jehož prudkou střelu gólman rukou vytěsnil nad branku. V 68. minutě podnikli hosté rychlou akci levou stranou, na jejímž konci Boura střelou po zemi k levé tyči snížil na 1:2. Hosté pak vycítili šanci srovnat skóre, ale k účinnému zakončení se nedostali. Naopak v 77. minutě Kinčlův trestný kop z pravé strany hosté jen odrazili. A za tři minuty střelu stejného hráče brankář Javorski lapil. Na druhé straně musel Mazánek v 84. minutě nadvakrát likvidovat nebezpečnou střelu soupeře. Pojišťovací gól přišel v 85. minutě z kopačky Kinčla, který krásný centr Malimánka z pravé strany napálil do levé tyče a do sítě – 3:1. Dvě minuty před koncem Mazánek vyrazil nad branku nebezpečnou střelu Boury. V poslední minutě vystihl výkop Mazánka Sychra a do prázdné branky upravil na konečných 3:2 pro Jablonec.

Komentář trenéra Michala Kolčavy:"Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a po celý první poločas jsme soupeře přehrávali. Zaslouženě jsme vstřelili dvě branky a vytvořili si řadu dalších šancí které jsme bohužel nevyužili. Dařila se nám zejména kombinace po pravé straně a soupeř měl problémy s míčema za obranu. V druhém poločase jsme se uspokojili ´výsledkem, chyběl nám pohyb bez míče a nemohli jsme se dostat do kombinace. Soupeř snížil, nám se naštěstí podařilo vstřelit rozhodující branku na 3:1. Soupeř hrál velmi organizovaně v úzkém bloku na půlce, s rychlými výpady. Hráli jsme hodně na míči a dobývali soupeřův blok. První půli úspěšně, druhou bohužel méně. Takže z utkání spokojenost s výsledkem a prvním poločasem."