19
září
2019

U19 doma porazila Litvínov

V utkání 6. kola České ligy přivítal doma starší dorost FK Jablonec celek FŠ Litvínov, nad kterým zvítězil jednoznačně a zaslouženě 4:0 (4:0). Hatrikem se blýskl Jakub Coufal.

Branky LIT:

Od počátku utkání byl Jablonec lepším týmem a svůj výkon okořenil brankami. Tu první dal už v 9. minutě zblízka Podzimek. Gólu předcházel odražený míč po rohu hostů, kterého se zmocnil Podzimek a vyslal vpravo dopředu Hrušovského, jehož gólmanem tečovanou střelu právě dobíhající Podzimek dopravil do sítě. Ve 13. minutě po rohovém kopu zprava Hloušek hlavou jen těsně přestřelil litvínovskou branku. V 19. minutě Podzimek našel ideálně vpravo Coufala, který přesně umístil míč k levé tyči – 2:0. V 35. minutě pak Coufal přidal třetí branku a ve 44. minutě čtvrtou a završil tak svůj klasický hattrick.

Ve druhém poločase hra upadla do hlubokého průměru hlavně ze strany domácích. Vázla kombinace, narůstala řada individuálních nepřesností a šancí vzniklo jen minimum. Z nich jednu měli v 67. minutě i hosté, ale gólovou střelu Nováka Fiala kryl. Na jablonecké straně stojí zmínit snad jen dvě možnosti. V 73. minutě ji měl Čáp, jehož tečovaná střela jen těsně minula pravou tyč. A v 80. minutě podobně uspěl i Černák. Mile však potěšil svým výkonem střídající patnáctiletý Nykrín.