Mládež
6
prosinec
2018

U16 v semifinále Memoriálu V. Marečka


V sobotu 24.11.2018 zahájili jablonečtí mladší dorostenci semifinálovou skupinu velmi úspěšného turnaje sportovních center mládeže ročníků U16 a U17.

Memoriál Vlastimila Marečka je pořádán jako vzpomínka na skvělého člověka a trenéra českých juniorských reprezentačních výběrů, ale poté i ligových klubů Zlína, či Teplic. Do skupiny se Jablonec probojoval jako jediný neextraligový tým, když v úvodních dvou kolech přešel přes SK Kladno (2:1) a penaltovou výhrou po remíze 1:1 s Bohemians Praha. Ve skupině se střetne s Olomoucí, Č. Budějovicemi a Ml. Boleslaví. Bude se hrát systémem každý s každým, doma venku. Jablonečtí se tak představí postupně proti všem soupeřům i doma na UMT Mozartova

Trenér Martina Kotyza okomentoval postup těmito slovy:

„Jsem moc rád za každý z těchto zápasů a obzvlášť, když se jedná o pohár a ne jen "obyčejný přátelák". Konfrontace s těmito soupeři nám chybí a jsem přesvědčený, že jedině podobnými zápasy můžeme růst dál. Cílem do těchto zápasů pro nás bude, pokusit se udržet si kombinační herní styl a odvážný způsob hry."

Jablonečtí zahájili semifinálovou skupinu na půdě velmi silné Olomouce, favorita skupiny. Domácí v tomto zápase od začátku ovládali hru, ale houževnatost jabloneckých a um brankáře Reinera jim nedovolila skórovat. To se domácím povedlo až 25. min kdy se centr otřel o ruku jabloneckého kapitána Jelínka a kopala se penalta, kterou s přehledem domácí proměnili. Po úvodní brance Sigma pokračovala v dobývání dobře organizované jablonecké obrany. To se jim do poločasu povedlo ještě jednou a skóre tak v poločase bylo 2:0 pro domácí. Do druhého poločasu oba týmy prostřídali, ale obrázek hry se nezměnil. Olomouc dále bušila do jablonecké obrany a oproti prvnímu poločasu byla mnohem efektivnější. Domácí se postupně trefili 4x do černého a konečný výsledek se zastavil na 6:0 pro domácí.

Komentář trenéra Martina Kotyzy k tomuto utkání:

„Jsem moc rád, že jsme se postupem do skupiny dostaly k zápasům s těmito soupeři. Tato konfrontace nám ohromně chybí. Tady se krásně ukazuje, kde je současná špička a co nám chybí k tomu, abychom se k ní přiblížili. Rychlost práce s míčem, důraz a agresivita jsou u těchto týmů o level výš a my se musíme na tuto úroveň nastavit. S výsledkem určitě nemůžeme být spokojení, nicméně hráče musím pochválit, že dokud zvládali fyzicky, tak plnili svoje úkoly na hřišti velmi dobře. Přínosem je pro nás také to, že můžeme otestovat v utkání hráče, které máme v hledáčku, dnes se k nám takto připojil Českolipský Martin Bodi a již v dalším utkání, se objeví další. Zároveň bych také rád vyzdvihl a poděkoval týmu U10, který nás doplnil poté, co onemocněl prakticky celý tým U17 a nemohl tak k utkání odcestovat. Desítka sehrála také svůj zápas proti Sigmě (1:12) a krom toho nás ještě kluci skvěle povzbuzovali. Myslím, že toto propojení je v rámci celého klubu velmi důležité a mám z toho obrovskou radost“.

Druhé utkání v rámci memoriálu Jablonec sehrál na domácí půdě proti extraligové Mladé Boleslavi. Zápas začal velmi svižně a už ve 2. minutě se hosté prosadili po rohovém kopu, když jablonecká obrana nedokázala odvrátit rohový kop a Boleslavský Gregor, tak neměl problém z blízka prostřelit Reinera. Po obdržené brance se Jablonec rychle vrátil do zápasu,

dobře kombinoval a odměnou mu byla vyrovnávací branka z 15. minuty. Wagenknecht získal míč na polovině, posunul na Linharta, ten zakombinoval na levé straně s Jandurou a celou akci chladnokrevně zakončil z hranice pokutového území Černák 1:1. Bohužel pak pro domácí přišel úsek zápasu, ve kterém Boleslav kopala hned 3 penalty po sobě a všechny bezpečně proměnil Boleslavský kapitán Stránský 4:1. A to nebylo vše, Boleslavští dokázaly ještě potrestat chybu v jablonecké rozehrávce a trefily se po páté. Do poločasu také ještě Jablonec přidal branku, když Černák svým důrazem získal míč na pravé straně a jeho centr pohotově zužitkoval Jandura. Poločas tak skončil za stavu 2:5. Do druhé půle oba týmy značně prostřídaly. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Jablonečtí se snažily snížit vedení Boleslavských, ale ti celkem v klidu drželi své vedení. Navíc se jim v 66. min. povedl jeden z brejků, který zakončil gólem Vostřel a určil tak konečný výsledek na 2:6.

Komentář trenéra Martina Kotyzy k tomuto utkání:

„Pro nás je to opět škola a ukazuje se jak důležité je hrát právě takovéto zápasy. Soupeř nás dostal pod tlak, který nás nutí hrát a rozhodovat se mnohem rychleji, než jsme zvyklí a to nám, jak bylo vidět hlavně v defenzívě, zatím dělá problém. S herním projevem jsem spokojený, stejně jako za dvě vstřelené branky. Tentokrát nám pomohl Michal Černák, který přinesl do hry klid a kvalitu ve finální fázi. Jsem rád, že do zápasu mohla naskočit většina kádru a opět dva hráči z U15 (Nykrín, Karban)“.

Jablonečtí borci ještě také rozehrají svůj dvojzápas s Českými Budějovicemi a další domácí utkání uvidíme na umělé trávě ve Mšeně a to 9.2.2019 od 12:00 právě s Jihočechy. Semifinálovou skupinu doma uzavře Jablonec proti „Hanákům“ z Olomouce, které přivítá opět na umělé trávě ve Mšeně 16.02.2019 od 15:00.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.