U16 si doma poradila s Českou Lípou

FK Jablonec Arsenal Česká Lípa
2:0
Česká divize dorostu U16, 17. kolo ne 17. 3. 2019,

Jablonecká U16 má za sebou další mistrovské utkání. Tentokrát doma porazila Českou Lípu

Do začátku utkání vstoupil Jablonec velmi aktivně a vypracoval si několik slibných příležitostí. Tu největší Šťovíček, který se v 10. min neohroženě dral do vápna, byl sražen a byla nařízena penalta. Tu si vzal sám faulovaný a opět s přehledem proměnil. Do poločasu se obraz hry příliš nezměnil, ale branka už nepadla. Ve druhém poločase pokračovala hra v podobném duchu jako v poločase prvním s tím rozdílem, že hosté více hrozili z rychlých protiútoků. V 60. min se však povedla akce domácím, kdy Kochánek přešel přes bránícího hráče a nezištně předložil Šedinovi, který měl před sebou už jen prázdnou branku a zvýšil tak na 2:0. Ve zbytku zápasu se hra hodně rozkouskovala a to díky

šarvátkám mezi hráči obou týmů.

Komentář trenéra Martina Kotyzy: "Jsem spokojen, že se nám daří nedostávat branky, ve třech zápasech jsme obdrželi pouze jeden gól a to je oproti podzimu velký posun. Opět mě těší posuny hráčů do U18 (Svrček, Malý, Jandura, Plechatý) a U17 (Drda)."