U16 V KONFRONTACI S BUNDESLIGOU

V sobotu se tým U16 střetl v přátelském zápase v Drážďanech se stejně starým týmem místního Dynama.

V mrazivém počasí oba týmy předváděly velmi svižnou hru. Domací bundesligová U16 byla v první půli aktivnější, ale do první vážné šance se dostal po čtvrthodině jablonecký Velich, který zakončil pohlednou kombinaci svých spoluhráčů, do tyče. Po zbytek prvního poločasu se jablonecká U16 spíše srovnávala s tempem německého soupeře a v několika šancích je musel podržet gólman Mazánek.

Do druhé půle už jablonečtí nastoupili odvážněji a hra se odehrávala převážně na polovině týmu Dynama. Jablonecká aktivita byla "potrestána" jedním z brejků, který bravůrně využil domácí útočník Schöne a poslal tak Dynamo do vedení. Jablonečtí však ve své aktivitě nepolevovali a odměnou jim byla vyrovnávací branka v 70. min kterou po Velichově akci na křídle, zakončil krásnou ranou na přední tyč, Coufal. V závěru sahal Jablonec i po vítězství, ale po jednom z rohů zazvonilo za domácím brankářem pouze břevno.

Zápas a probíhající přípravu, krátce zhodnotil trenér Martin Kotyza...

Každá konfrontace s týmem jako jsou Drážďany je pro kluky nesmírně cenná zkušenost. A to nejen z pohledu samotného utkání a jeho nesporné kvalitě, ale také pro to, že kluci mají možnost z blízka vidět, jak se v těchto týmech pracuje na hřišti, ale i mimo něj. To ostatnĕ ukázal i pondělní zápas proti polskému týmu Lodž (Lodž zvítězila 2:1, branku za Jablonec vstřelil Šilhavý) Já osobně jsem spokojený s přístupem svého týmu a to nejen v těchto dvou zápasech, ale i v celém průběhu sezóny. Kluci mají chuť pracovat, učit se a posouvat. Potom se dobře pracuje i nám trenérům.

Sestava: Mazánek, Malimánek, Dejl, Hnát, Málek, Obršlík, Šimůnek, Coufal, Hrušovský, Vobejda, Velich
Stridali: Gregor, Kobr, Janda, Vrzák, Janalík, Rulec

FK JABLONEC - SMS LODŽ 1:2 (1:1)

SG DYNAMO DRESDEN - FK JABLONEC 1:1 (0:0)