Mládež
26
září
2016

Turnaj Frankfurt n. M. r. 2008


Žáci ročníku 2008 skvěle reprezentovali na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji v německém Frankfurtu.

Ve dnech 23.9. až 25.9.2016 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Německém Frankfurtu s kategorii U9 .Na tento turnaj jsme dostali pozvání od jedné z největších agentur v Německu ,která se stará o pořádání sportovních akcí. Ubytování jsme byli ve špičkovém hotelu s veškerým komfortem. Obsazení týmů bylo neskutečné a zárukou kvality celého turnaje. Bylo jasné ,že narazíme na malé borce z nejlepších mládežnických akademií z celého Německa, Anglie a vzhledem k obrovskému rozdílu hracího systému v zahraničí a u nás v ČR jsme si velké ambice nedělali ,ale přesto jsme jeli na turnaj s tím, že se budeme rvát o každý míč o každý metr hřiště a přinese nám to obrovské zkušenosti se kterými můžeme pracovat do budoucna. Vůbec poprvé si kluci zkusili hru na polovinu hřiště a v počtu hráčů 6 +1.A toto byl a je zcela diametrální rozdíl hracích systémů v ČR a v západních zemích. Samozřejmě jelikož na to nejsme zvyklí tak nám velký prostor dělal problémy, ale mohu říci ,že se všichni kluci velice snažili, a ukázali i svou velmi dobrou herní a individuální kvalitu a jenom to podtrhlo to ,že i u nás dovedeme s mládeží pracovat velice dobře.

Turnaje se účastnilo celkem 40 týmu rozlosovaných do 8 skupin a podle umístnění ve skupinách se dále postupovalo do ZLATÉ a STŘÍBRNÉ skupiny.Tyto dvě skupiny se dělili na čtyři další a následně se hrálo o celkové umístnění. Mezi top týmy patřil pozdější vítěz turnaje Manchester City, Bayer Munchen, Borussia Dortmund, FC Koln atd.

Hned na úvod turnaje jsme měli soupeře jehož jméno je věhlasné a to slavný FC BAYERN MUNCHEN a úvodní prohra 3-0 nás vzhledem ke jménu soupeře nikterak nemrzela, jelikož byla před námi další porce těžkých utkání. Ve skupině " B "kam jsme byli nalosovány jsme obsadili super třetí místo , které zaručovalo postup do ZLATÉ skupiny mezi elitu což bylo nás tajné přání, jelikož jsme chtěli hrát proti nejlepším z nejlepších. V této skupině měl " dětský " fotbal obrovskou kvalitu a např. z naší skupiny tři týmy skončili v první desítce a to FC Bayern Munchen 10. , FC Viktoria Koln 7. a Stuttgarten Kickers 4. což nám jenom potvrdilo sílu soupeře a jsme velice rádi , že jsme mohli sbírat zkušenosti proti evropské špičce.

Naše výkony stačili na celkové 23. místo což je pro nás v tuto dobu parádní výsledek. Celkovým vítězem se stal FC Manchester City.

Našim malým klukům patří zcela určitě velká pochvala za velmi dobrou reprezentaci jak České Republiky tak FK Jablonec.

Rodičům děkujeme za podporu a finanční příspěvek.

Sestava FK JABLONEC U9 : Velechovský, Hušek, Krejčů,Sobotka,Ježek,Beránek,Sirůček,Pokorný,Křemen,Gubančok,Špaček

Trenéři : Libor Řezníček, Jan Beránek, Martin Řezníček, Richard Křemen

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.