Trio reprezentantů z Jablonce

Na nadcházející reprezentační přestávku uvolní FK Jablonec tři hráč A týmu, kteří byli povoláni do národních týmů. Mezi nominovanými jsou Libor Holík, Ivan Schranz a Vladimir Jovović.

ČR U21: Libor Holík

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let se blíží ke svému finiši a český tým s velkým očekáváním vyhlíží říjnový dvojzápas ve Skotsku a Litvě, v němž bude hájit postavení na čele čtvrté skupiny. Svěřenci trenéra Karla Krejčího zde mají dvoubodový náskok před Řeckem, které má zápas k dobru, a čtyřbodový právě před nejbližším sokem ze Skotska.

“Lvíčata” po svých sedmi odehraných zápasech stále drží neporazitelnost, ale až závěrečné tři bitvy rozhodnou, zda se příští rok podívají také na mistrovství Evropy, které ve dvou etapách hostí Maďarsko se Slovinskem.

Ve finální nominaci nechybí pravý obránce Libor Holík, mezi náhradníky figurují stoper Jakub Martinec a útočník Tomáš Čvančara.

Termíny zápasů

9. 10. 2020 18:30 (Tynecastle Park, Edinburgh)
Skotsko U21 – Česká republika U21

13. 10. 2020 17:30 (Stadium of Marijampole, Marijampole)
Litva U21 - Česká republika U21

Slovensko A tým: Ivan Schranz

Slovenský reprezentační výběr trenéra Pavla Hapala čekají tři náročné zápasy. Nejprve barážový duel s Irskem a následně dva zápasy Ligy národů proti Skotsku a Izraeli.

V minulém reprezentačním termínu dostal poprvé příležitost v A týmu náš útočník Ivan Schranz. Vidět byl zejména v utkání s Českou republikou, kdy se jako střídající hráč prosadil také gólově. Nechybí tedy v nominaci ani tentokrát.

Mezi náhradníky ve slovenském týmu je záložník Jakub Považanec.

Termíny zápasů

8. 10. 2020 20:45 (NFŠ Bratislava)
Slovensko – Irsko

11. 10. 2020 20:45 (Glasgow)
Skotsko – Slovensko

14. 10. 2020 20:45 (Trnava)
Slovensko – Izrael

Černá Hora A tým: Vladimir Jovović

Tři zápasy mají před sebou také fotbalisté Černé Hory. Nejprve se v přípravném utkání střetne Černá Hora s Lotyšskem, následují pak dva zápasy Ligy národů proti Ázerbájdžánu a Lucembursku. Všechny tři zápasy hraje reprezentace Černé Hory v domácím prostředí.

Ofenzivní záložník Vladimir Jovović nechyběl ani na posledním srazu reprezentace a nechybí v nominaci ani tentokrát.

Termíny zápasů

7. 10. 2020 18:00 (Stadion pod Goricom, Podgorica)
Černá Hora – Lotyšsko

10. 10. 2020 15:00 (Stadion pod Goricom, Podgorica)