Třináctigólový Ivan Schranz zářil po obratu

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 30. kolo ne 2. 5. 2021, 15:00

Dalšími dvěma góly se jablonecký útočník Ivan Schranz podílel na dnešním obratu s Olomoucí a zároveň se tím dotáhl na nejlepšího ligového střelce slávistického Kuchtu, oba mají nyní po třinácti přesných trefách.

Začali jsme velmi aktivně, ale paradoxně jsme prohrávali a přišla další komplikace v podobě vyloučení.

Hned v úvodu jsme si vytvořili dobré příležitosti já i Doli (Martin Doležal). Osobně mě to velmi mrzelo. Hlavně ta moje šance, mohl jsem jí zakončit určitě lépe a ten zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Jenže jsme dostali z vydařené akce Olomouce gól, který nás zarazil a přibrzdil. Pak přišla navíc ještě ta červená karta, což bylo také velmi nepříjemné. Myslím ale, že jsme to všechno zvládli bravurně. Dokázali jsme vyrovnat ještě před odchodem do kabin, což nám hodně pomohlo a dodalo síly.

Právě těsně před odchodem do kabin jsme tvojí zásluhou vyrovnali z penalty. Před penaltou jsi tam měl několik neproměněných šancí, věřil jsi na ní?

Věřil jsem si. I po té neproměněné šanci jsem věřil, že přijde další šance a já se jí pokusím proměnit. Přišla penalta a mně se jí povedlo proměnit.

Co říkáš na výkony mladého Dominika Pleštila, který ti dnes připravil druhý gól?

Dominik roste každým zápasem. Možná i tím, že minulá kola dal gól, připravil přihrávku Dolimu do prázdné branky, dneska to zase připravil mně. Je to pro něho určitě skvělé, že má takové statistiky, on je nesmírně rychlý. Je to mladý hráč, všechno má před sebou, má dobře našlápnuto. Držím mu palce, aby takové výkony podával co nejčastěji a dotáhl to v budoucnosti daleko.

Po změně stran jakoby ani nebylo znát, že hrajeme v oslabení.

V druhém poločase jsme podali výborný týmový výkon a dokázali jsme ten zápas otočit i v deseti. Říkám, klobouk dolů před tímto mužstvem, jak jsme se zvedli, vrátili se do zápasu a dotáhli ho docela v klidu do vítězného konce.

Stál vás dnešní zápas víc sil než obvykle?

Samozřejmě, protože nás bylo o jednoho méně. Ale popasovali jsme se s tím výborně. Zvítězili jsme a dokázali jsme to otočit, takže naše regenerace bude teď jednodušší a rychlejší.

Zažil jsi někdy v kariéře podobný zápas, aby oslabený tým otáčel vývoj ve vítězství?

Paradoxně se to tak stává, že mužstvo, které je oslabené už nemá co ztratit. Často ten tým bývá i lepší, protože dokáže převýšit soupeře. Mám pocit, že se to stává často, a možná i mně v minulosti. Ale teď si nevzpomenu, jestli se takový fantastický obrat mně někdy podařil.

Dnes dva přesné zásahy, celkově už jsi na metě 13 gólů v sezoně. Je velkou motivací pro tebe zisk koruny pro krále střelců?

To číslo je pěkné. Ale mojí největší motivací je teď dostat se v lize co nejvýš. Chceme udržet druhé místo, to je pro mě největší motivace v závěru ligy. A když spolu s tím přijdou i góly, tak já i mužstvo budeme určitě rádi.

Do hlediště mohli dnes první fanoušci, byla znát jejich podpora?

Jasně. Ten zápas byl úplně jiný. Bylo to cítit, i když tam nemohlo být tolik lidí. Ale opravdu to byl rozdíl. Hlavně v závěru, když už si to vítězství lidé užívali, to bylo famózní. Dovedu si představit co by se dělo, kdyby mohly být plné stadiony.