Tři zlaté body, chválil Rada nejen za přístup

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 17. kolo ne 5. 12. 2021, 15:00

Hodně emotivní a zajímavé utkání se odehrálo mezi Bohemians 1905 a Jabloncem. Jak zápas viděli oba trenéři domácí Luděk Klusáček a jablonecký Petr Rada?

Smutný dorazil na pozápasovou tiskovou konferenci domácí lodivod Luděk Klusáček. „Byl to hodně divoký zápas, který se rozhodl už v prvním poločase. Ten jsme odehráli hodně špatně. Byli jsme hodně nervózní. Jablonec byl silnější a klidnější na míči. Kazili jsme hodně balonů v přechodové části. Spíš jsme jen čekali na to, co vymyslí soupeř. Během prvních pěti minut druhé půle jsme snad udělali víc dopředu, než za celý první poločas. Kontaktní gól nám bohužel nebyl uznán pro údajnou ruku. Nervozita byla patrná i po snížení. Ale Jablonec to dokázal udržet až do konce. V závěru už se moc nehrálo a my jsme nedokázali vystupňovat víc náš tlak,“ uvedl Klusáček.

Trenér Jablonec Petr Rada hodnotil první venkovní výhru v sezoně následovně. „Po dlouhé době jsme vyhráli. Jeli jsme sem na špičkách, protože jsme viděli Bohemku ve středu. Měli jsme trochu problém, protože jsme byli celý týden na umělé trávě kvůli počasí. Chtěli jsme tu ale něco urvat. První poločas jsme byli lepší a dominovali, měli jsme snad každý odražený míč. Zlobili jsme. Šli jsme do vedení Čvančarou a před poločasem jsme dali na 2:0. První poločas jsme byli dobře nabuzení, kombinovali jsme, Čvančara udržel spoustu balonů, kraje jsme měli také silné. O poločase jsem ani nemusel moc mluvit, hráči byli motivovaní. Ale dostali jsme hned gól, který naštěstí nebyl uznaný, od Bohemky tam bylo větší nasazení, ona přeskupila řady. Zmrazilo nás ale vyloučení Malínského, jenže po vyloučení Pilaře už to bylo hodně těžké. V devíti v poli to už je silné sousto, na to, že nejsme v žádné komfortní situaci. Museli jsme se zatáhnout, hráli jsme pak 4-3-1. Dobře jsme dostupovali. Ale co chci říct, že smekám před Tomášem Hübschmanem, takovéhle utkání odehrát v jeho letech, z toho si berme příklad a radost. Dneska bych ho nevystřídal, i kdyby mu snad spadly trenky,“ dodal v nadsázce Rada a pokračoval. „Snižovací gól jsme dostali, zaplaťpánbůh, že to bylo takhle pozdě. Ubojovali jsme to, hráči si hrábli na dno. Ale zvládli jsme to. Morálkou, nasazením a přístupem. Hlavně první poločas byl z naší strany kvalitní. Jsou to tři zlaté body. Jsem spokojený s přístupem, a především s prvním poločasem,“ hodnotil trenér Jablonce. Jak viděl obě červené karty? „Na tu dálku jsem ty situace neviděl, nemám už tak dobrý zrak ve svém věku. Spíš ta druhá mi přišla přísná. Ale chci vám říct, ten trend pískání? Fotbal je kontaktní sport. Znám tisíce fotbalistů, ale když to budeme takhle hodnotit, tak by ty tisíce fotbalistů, nikdy nemohli hrát fotbal. Pak se divíme, že když přijedeme do Evropy, že nám to nepískaj,“ dodal na adresu rozhodčích Rada se zvýšeným hlasem.