září

Tři vstřelené branky zajistily dorostu plný počet bodů

Velmi dobrý zápas sehrál starší dorost Jablonce v 6. kole České ligy s těžkým soupeřem z Teplic a svůj výkon korunoval zaslouženým vítězstvím 3:1 (1:0).

ČL, Kolo: 6, Datum: 19.9.2021

FA Jablonec - FK Teplice 3:1 (1:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas, Malý, Chládek, Ryml - Werani, Kubín, Stibor (89. Bína), Šebek (57. Hanzlíček) – Linhart (85. Schober), Svrček (85. Kubát)

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 27. Svrček, 70. Werani, 78. Stibor

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 83. Kubín

Sestava soupeř: Grümann – Jamrich, Hrdlička, Chaloupek (76. Bejček), Bílek (82. Bartoš) – Cohla, Kříž (52. Vacek), Köstl, Trnovec – Pokorný, Lána

Branky soupeř: 57. Trnovec

Potrestaní soupeř: ŽK – 60.Jamrich, 67.Hrdlička, 89.Köstl

Hřiště/povrch: Jablonec – Mozartova (tráva)

Rozhodčí: Linhart, Vrtal, Lopuszynski

Komentář:

Už v 6. minutě se mohl po centru Weraniho trefit Svrček, ale rána z voleje šla mimo branku. Obdobně „uspěl“ na druhé straně prudkou ránou Trnovec. Ve 27. minutě už Svrček uspěl, když parádní přihrávku Linharta zprava hlavou usměrnil do sítě – 1:0. Za dvě minuty odpověděli hosté akcí, na jejímž konci agilní Trnovec hlavou pálil, ale Reiner míč odrazil. Reiner následně v 32. minutě nohou zlikvidoval střelu po zemi Köstla. Pak ještě zahrozil Pokorný střelou po zemi vedle branky. Tím tlak hostů polevil a naopak v 39. minutě Svrček na druhé straně svou další šanci nevyužil a přihrávku Weraniho zprava napálil jen do gólmana.

Teplicím se podařilo srovnat stav v 57. minutě, když pěknou akci zakončil prudkou střelou Trnovec. V 70. minutě pronikl Hanzlíček levou stranou, ve vápně našel Weraniho, který i přes bránící soupeře nasměroval míč do branky – 2:1. V 78. minutě Jodas nacentroval míč před teplickou branku, kde Stibor pálil do brankáře, ale odražený míč do sítě přece jen umístil – 3:1. Hosté měli možnost v 81. minutě skóre korigovat z trestného kopu, ale Reiner míč letící z kopačky Köstla pod břevno Reiner vytěsnil nad branku.

Sestavil: Pavel Bursa