Trenéři viděli otevřený fotbal na obě strany

FK Jablonec FC Zlín
ePojisteni.cz liga, 23. kolo ne 9. 4. 2017, 15:00

Střelnice viděla otevřený fotbal na obě strany, který musel diváky v ochozech bavit. S průběhem zápasu byl samozřejmě spokojenější kouč vítězného celku Zdeněk Klucký.

Zlínský trenér Bohumil Páník nebyl s průběhem zápasu na Střelnici po porážce 0:2 spokojen. „Domácí mají herní mužstvo. Sami jsme si to dnes dělali těžké, a to v momentě, kdy jsme jim prakticky odevzdávali balony, to nás stálo velké množství sil. Našimi nepřesnostmi jsme se i pak těžko dostávali do zakončení. Hanousek nám tam spoustu balonů chytil a byly z toho velké protiútoky domácích. Hraje se to pak těžko, domácí si to umí strčit. Museli jsme vysoko napadat, stálo nás to spoustu sil i po tom středečním pohárovém zápase v Liberci. Domácí z nás postupně odsávali a odsávali sílu, až nás v závěru dorazili. Jablonec byl lepší a zaslouženě vyhrál,“ pravil kouč Zlína, který utkání emotivně prožíval. „Fotbal ale nesmí zabíjet, je to krásná hra, musíme ho prožívat, ale pak se z toho musíme oklepat a žít normálním životem člověka. Pro mě je teď důležité, abychom si zraněného Diopa zítra mohli odvést domů. Po té obrovské ráně a střetu byl v bezvědomí a je v jablonecké nemocnici,“ uvedl ke stavu zraněného hráče svého týmu Páník.

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký si s týmem připsal další domácí vítězství, pod jeho vedením Jablonec doma ještě nepoznal hořkost porážky. „V prvním poločase se nám povedlo vstřelit branku, Zlín ale potvrdil, že jeho postavení na špici tabulky není náhodné. Mají dobré mužstvo, věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Vycházeli jsme z posledních zápasů, funguje nám to dobře směrem dozadu, dobře bráníme, jen jsme potřebovali zlepšit hru dopředu. V průběhu jara jsme přišli o dva útočníky a tak jsme museli dnes zkusit něco nového. Hráli jsme tedy na dva útočníky a dnes se nám to vyplatilo. Byl to těžký zápas, ale lidem se to muselo líbit, byl to otevřený fotbal na obě strany,“ poukázal Klucký.

„Stále koukáme na příčky před nás, zbývá sedm kol. Jedeme zápas od zápasu, ze zpackaného podzimu chceme vytěžit maximum teď na jaře. Na psychologa jsou naše utkání venku, přitom chceme, aby hráči nedělali rozdíly mezi zápasy doma a venku. Doma si dovolíme, máme tu kvalitní trávu, venku jak nás trochu neposlouchá balon tak znejistíme. Musíme na tom zapracovat,“ plánuje jablonecký kouč.