Trenéři hodnotí zápas ve Zlíně

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 3. kolo so 4. 8. 2018, 17:00

Souboj exreprezentačních trenérů České republiky tentokrát na klubové úrovni ve Zlíně mezi Petrem Radou a Michalem Bílkem vítěze po sobotní remíze 1:1 neměl.

Michal Bílek byl s konečným bodem nakonec spokojen, protože jeho svěřenci ho vyválčili v samém závěru. „Musíme být spokojení, když jsme dali gól v nastavení. Jablonec víc držel balon, do hry jsme se dostávali hůř. Měli jsme dvě šance, škoda že nám to tam nespadlo. V tom vedru se zápas hrál v poměrně dobrém nasazení, kvalitu to určitě mělo. S výkonem svých svěřenců jsem spokojen, i když to vždy může být lepší. Věděli jsme, že Jablonec je dobrý tým, viděli jsme jejich minulá utkání, i tam hrál dobře, ale body neměl. V závěru jsme nasadili všechny útočníky, blížil se konec zápasu, bylo to hop nebo trop. Je dobré, že máme tyto vysoké hráče, kteří se dokáží prosadit v koncovce,“ pochvaloval si kouč domácího Fastavu.

To jabloneckého lodivoda Petra Radu trápila ztráta dvou bodů. „Jsem zklamán, že jsme to neuhráli za tři body a dostali v devadesáté minutě zbytečného góla. Jako zkušené mužstvo už jsme to měli uhrát. Věděli jsme, že to bude jiné utkání než loni, domácí jsou teď nastartovaní, minule tu otočili v nastavení zápas s Boleslaví, pak vyhráli s Opavou,“ řekl náš kouč a pokračoval hodnocením hry.

„Do 15. minuty jsme soupeře do ničeho nepustili a sami tam měli závary a břevno. Pak se hra vyrovnala. Věděli jsme, že zlínští mají vysoké hráče a těma nám hrozili jak Poznarem, tak Beauguelem. V druhé půli jsme domácí eliminovali a drželi je daleko od naší brány. Začaly se nám tam rodit šance z brejkových situací, ač jsme tam někdy neměli dobré finální zakončení. V závěru jsme Holešem mohli pojistit vedení na 2:0, místo toho to byla tyčka. Takhle domácí fotbalisté pořád žili, nakopávali dlouhé balony. Měli tam už všechny vysoké hráče, které mají k dispozici. Je to pro nás škoda, že jsme o to vítězství přišli. Z výkonu mám ale dobrý pocit, bylo to kvalitní utkání. Bohužel nám to tam stále nepadá, ač si šance vytváříme. Musíme se z toho dostat a dál na tom pracovat,“ hodnotil utkání náš trenér, který opět nechal hrát stejnou stoperskou dvojici jako proti Spartě. „Břečka mě minule potěšil, zahrál dobře, nechtěli jsme to bourat. Předpokládali jsme, že domácí budou hrát na dva vysoké útočníky, a to se potvrdilo. V samém závěru tam bylo trochu smůly, když se to od tyčky odrazí přímo Beauguelovi na hlavu, to vždycky bolí dvakrát,“ mrzelo našeho kouče konečné vyrovnání.