Trenéři: Štěstí se přiklonilo na stranu Viktorie

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
Synot liga, 16. kolo ne 30. 11. 2014, 17:15

Trenéři Plzně a Jablonce na pozápasové tiskové konferenci hodnotili duel 16. kola SYNOT ligy, který se štěstím zvrátili v první minutě nastavení na svou stranu plzeňští fotbalisté.

Kouč plzeňské Viktorie Miroslav Koubek po zápase uznal, že tři body z Jablonecké Střelnice hosté získali s velkou dávkou štěstí. „ Byla to dramatická bitva dvou špičkových mužstev. Vítězství považuju za šťastné. Jablonec hrál dobře, my jsme špatně působili zhruba prvních půl hodiny. Naše mužstvo je trochu marodné, máme v týmu virózu, což jsme se snažili tajit, mužstvo není zdravé a asi to bylo i trochu vidět,“ prozradil kouč Viktorie.

„Jablonec napumpovaný energií byl v úvodu lepším mužstvem. Přežili jsme to, domácí byli aktivní, dobře nás napadali. Těžko jsme se dostávali do plné obrny a neměli jsme je čím překvapit,“ popisoval Koubek.

„Pak jsme začínali být nebezpečnější a druhá půle už byla z naší strany v pořádku. Měli jsme tam dobré věci, kombinační s rychlým přechodem. Soupeře jsme dostávali do úzkých, vstřelili jsme branku a mohli jsme Vaňkem přidat druhý gól. Obranná linie nám pracovala dobře. Byl to zápas nahoru dolů, v závěru se k nám přiklonilo štěstí. S remízou jsme se nechtěli smířit. Šli jsme tomu štěstí naproti odvážnou hrou až do konce,“ liboval si hostující kouč tři důležité body, které katapultovali Západočechy opět na první místo ligové tabulky.

Sportovní štěstí se tentokrát odvrátilo od hráčů v zelenobílých dresech, což mrzelo domácího lodivoda Jaroslava Šilhavého. „Jsem smutný z porážky. Bylo to sledované utkání a gól v 91. minutě, to prostě bolí. Kluky ale musím pochválit, odehráli jsme výborný první poločas. Vytvářeli jsme si šance, které jsme bohužel neproměnili,“ litoval jablonecký lodivod.

„Zvolili jsme poměrně náročný způsob hry a v druhém poločase už jsme nebyli tak aktivní. Chtěli jsme vyhrát, ale Plzeň nás kvalitou přehrávala. V závěru se ukázala zkušenost a šíře jejich kádru,“ mínil Šilhavý.

„Zakopli jsme, i porážky k fotbalu patří. O druhé místo ale budeme bojovat dál, uděláme proto všechno. Budeme se těch dvou před námi dál držet zuby nehty. Chceme se dostat do Evropy, o titulu ale nemluvíme. Pět bodů není veliká ztráta, jsme ale střízlivý a vidíme ten rozdíl mezi těmi týmy,“ řekl k aktuálnímu vývoji v tabulce trenér BAUMITu.