Trenér dorostu U17 hodnotí podzimní část

Trenér dorostu U17 Martin Kotyza hodnotí uplynulou podzimní část soutěže. Od jarní části bude mít pod dohledem také velký talent jabloneckého fotbalu Michala Černáka.

Jak hodnotíte uplynulou podzimní část sezony?

S podzimní částí sezóny jsme spokojeni pouze částečně. Postavení v tabulce, kde držíme krok se Spartou, Duklou a Libercem, sice nevypadá špatně, ale z našeho pohledu máme stále mnoho rezerv. Je nutné si uvědomit, že nehrajeme v nejvyšší dorostenecké soutěži. A ta ke klubům, jako chce být Jablonec, rozhodně patří. Nicméně za pracovitost a charakter klukům musíme udělit pochvalu!

Podařilo se naplnit některé předsezónní cíle?

Náš prioritní cíl je jednoznačně výchova mladých fotbalistů, ale v neposlední řadě také mladých lidí. V tomto ohledu máme z týmu radost. Z toho ročníku už jsou za své dobré výkony posunuti do U19 hráči Vosecký, Florian a Scholz. Jsme také rádi, že se nám daří nastavovat pravidla, která musí kluci dodržovat. Například během podzimu začalo fungovat "kdo propadá ve škole, nechodí na fotbal". Jednoduchá věc, která nutí kluky přemýšlet i o vzdělání a budoucnosti mimo fotbal.

Které zápasy patřily k těm nejpovedenějším?

Přiznávám, že ve většině zápasů pro nás není výsledek úplně to nejdůležitější, ale pro nás místní je derby s Liberec vždy něco víc. A výhra 2:0 na hřišti soupeře nás všechny určitě těší.

Jak jste spokojený s hráčským kádrem? Chystáte přes zimu nějaké změny?

Asi jako každý trenér přemýšlíte nad tím, kde se dá tým zlepšit, popřípadě doplnit. Na jedno nebo dvě místa vytipované hráče máme, ale pro nás platí to, že v první řadě budou v Jablonci hrát kluci z Jablonce a okolí. S těmi musíme pracovat na maximum. Hráči, kteří už v tomto ročníku jsou a dojíždějí k nám z daleka, už v podstatě považuji za jablonecké. Jinak směrem do U19 se pravděpodobně posunou dva hráči, Malimánek a Podzimek. A k nám se z U15 posune talentovaný Černák.

Jak bude probíhat vaše zimní příprava? Kdy začnete a co vás čeká?

Připravujeme se a snažíme se zlepšovat průběžně celý rok, takže bych tohle období neoznačil vyloženě jako zimní přípravu, ale spíš jako další zábavnou část roku, kde nejsou zápasy psané do tabulky. Každopádně začneme 14. ledna a hned od začátku nás čekají extraligové týmy Bohemians, Pardubice a Příbram.

Jaké jsou cíle do druhé poloviny sezony?

Bavit fotbalem sebe a ty, co se na nás přijdou podívat. Pracovat tak, abychom si na konci mohli říct, že ať už je výsledek jakýkoliv, nemohli jsme udělat víc.

Author Martin Bergman