Trenér bod bral, vyrovnali jsme zaslouženě, řekl

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
HET liga, 23. kolo so 7. 4. 2018, 17:00

Jablonecká série šesti výher v řadě skončila na pažitu v Mladé Boleslavi. Jak konečné remízové utkání hodnotil náš trenér Petr Rada a domácí kouč Jozef Weber?

Domácí lodivod Jozef Weber na pozápasové tiskové konferenci uznal, že vítězství domácích by nebylo po průběhu hry úplně zasloužené. „Remíza je asi nakonec spravedlivá. Nepodali jsme dnes dobrý výkon. Byl to asi za mého působení zde nejhorší výkon v prvním poločase. Narazili jsme na výborného soupeře, povedlo se nám jít do vedení výborně zahranou standardní situací. O půli jsme to chtěli ještě trochu oživit, ale naše hra nebyla úplně v pořádku. Možná už jsme si mysleli, že to vítězství máme v kapse, ale přišlo vyrovnání,“ zhodnotil krátce duel trenér Mladé Boleslavi.

Jablonecký kouč Petr Rada bod ze hřiště Mladé Boleslavi nakonec bral, i proto že jeho tým dokázal z herní převahy vstřelit vyrovnávací branku až tři minuty před koncem. „První poločas nám chyběl pohyb, soupeře jsme až na jednu standardku do ničeho nepustili. Dostali jsme laciný gól ze standardní situace a poprvé jsme prohrávali. Chyběla nám větší výbušnost, byly tam zbytečné ztráty balonu. Přesto jsme kontrolovali hru a domácí jsme mimo to do ničeho nepustili. V kabině byla tvrdší kritika, povedlo se nám hráče nabudit. V druhém poločase jsme byli lepším týmem, sice jsme moc velkých šancí neměli, ale byli jsme hodně aktivní. Nakonec jsme zaslouženě vyrovnali. Bodu z Boleslavi si ceníme, je to pro nás další plusový bod. Jsem nakonec rád, hráčům jsem poděkoval, byly tam pak věci, které nás zdobily i v minulých zápasech. Dnes nám chyběla větší přesnost ve finálních přihrávkách. Museli jsme hráče o poločase trochu uklidnit, bylo tam z jejich strany hodně hektiky. S výkonem týmu jsem víceméně spokojen,“ zakončil trenér, kterého ani tak netrápí přerušení vítězné série. „Já si na žádnou sérii nehraju, to je zavádějící. My jsme rádi, že jsme neprohráli. Soupeři jsou na nás už připravení, dávající si pozor. Byl tu soupeř, který byl povzbuzen výhrou v Plzni a my si vezeme plusový bod z venku,“ dodal Rada.