Trenér Petr Rada promluvil na startu přípravy

Kouč Petr Rada dnes přivítal jablonecké fotbalisty na Střelnici při prvním srazu. V týmu už měl i první posily. Jak sám prozradil, do deseti dnů by chtěl mít kompletní kádr k dispozici, aby s ním mohl v klidu pracovat.

O změnách v kádru

Odešel Pernica, přišel Břečka. Je to mladší hráč a na Slovácku měl dobrou výkonnost. Dalším z nováčků je Kratochvíl, středový hráč s výhledem do budoucnosti. Odešel nám Jarda Diviš do Mladé Boleslavi, na kraj bychom proto rádi dotáhli příchod Acosty. Do útoku jsme přivedli Ikauniekse, je to hráč, který střílí branky. Pokud by ze současného kádru ještě někdo odešel, tak bychom reagovali. Ale chtěl bych, aby kádr doznal jen co nejmenších změn. Příprava není dlouhá, zápasy budou naskakovat. Nejsem zastáncem toho, abychom vyměnili deset hráčů, když nám to předtím šlapalo.

O soupeřích v přípravě

Jsou kvalitní, ale s tím v Jablonci nikdy nebyl problém. Je lepší hrát s kvalitními soupeři, než s týmy z druhých a třetích lig. Hlavně, ať se dobře připravíme a vyhýbají se nám zranění.

O odchodu Jaroslava Zeleného

Jarda tu je na tréninku, to mluví za vše. Když někdo vypouští takové zprávy, že u nich byl náš hráč na testech a podepsal, to by se měl někdo chytit za nos. Má smysl dělat takové můry? Je to nekorektní k našemu klubu. Jarda Zelený je tu s námi, pokud na něj přijde nějaká nabídka, kterou bude klub i hráč akceptovat, tak se to stát ale může.

Jsem domluvený s majitelem klubu, že když do konce týdne přijde na nějakého hráče nabídka, budeme o ní debatovat. Pokud to bude déle, mělo by to být už bezpředmětné.

O zájmu o další hráče

Podobně jako u Zeleného je to u Trávníka. Pokud přijde nabídka, klub na to bude reagovat. Pokud hrajete dobře, je o hráče zájem. Pro klub je to samozřejmě dobře, pro trenéry už je to horší. Chci prostě, aby se to do deseti dnů všechno vyřešilo a my se mohli v klidu připravovat. Co čteme v médiích jsou různé spekulace, které vznikají.

O levácích na stoperech

Na tomto postu máme dva leváky, Lischku a Břečku. To není moc běžné, je to trošku rarita. Většinou mají kluby dva praváky, my to máme obráceně. Lepší je mít leváka a praváka. Ale uvidíme, musíme si s tím poradit a pohrát, máme na to celou přípravu.

Na stopera se ještě poohlížíme, i když tu máme hráče, kteří zde můžou zaskočit. Dva stopeři na tři soutěže, je trošku riskantní. Na soustředění, už bych ale chtěl, aby to bylo vše pohromadě. Ve hře je víc hráčů, neméně důležitou stránkou je i ekonomika, nemůžeme kupovat předražené hráče.

O prodloužení spolupráce s Tomášem Hübschmanem

Tomáš odehrál poslední sezonu dobře, i proto dostal nabídku na prodloužení. Všichni jsme rádi, má hodně zkušeností, řídí kabinu a je to moje pravá ruka, je to ten, o kterého se můžu opřít. Odvedl tu spoustu práce, do toho kolektivu patří a rozhodla jeho výkonnost, kterou měl.