Trávník se soustředí na přípravu, víc neřeší

FK Pardubice FK Jablonec
Přípravná utkání, příp. so 8. 7. 2017, 16:30

Kapitán Lvíčat Michal Trávník se blýskl na EURU a po zkrácené dovolené se opět připojil k týmu. V sobotu odehrál první přípravný zápas a na hřišti se podle svých slov cítil dobře.

Jaký byl návrat k týmu po dovolené?

Hned jsem se zapojil do plné přípravy. Proti Pardubicím jsem odehrál i první zápas. Cítil jsem se dobře, takže ani nepoznávám, že bych měl nějakou velkou pauzu.

Dovolenou si měl přesto kratší než ostatní, stačil sis za tu zkrácenou dobu odpočinout?

Ale jo, celkem mi to stačilo. Měl jsem nějakých devět dní volno a už jsem se zase těšil.

Proti Pardubicím si se pokoušel o kolmé přihrávky za obranu. Po jedné takové akci se zrodila i jediná branka zápasu. Jak si se cítil na hřišti?

Bylo velké horko, ale jinak se mi hrálo celkem dobře. Rychle ubývaly síly. Ale vyhrálo se, takže celkově spokojenost.

Vydařilo se ti EURO a rázem se začalo spekulovat o zájemcích z věhlasných soutěží. Jak to na tebe působí?

EURO mi asi opravdu pomohlo ke zviditelnění. Asi by nebyly kluby se zájmem třeba z Itálie, kdyby se dívaly jen na českou ligu. Ale já se nehodlám nějak měnit, že bych měl být jako jinačí, to určitě ne. Budu hrát asi furt stejně, teda chtěl bych hrát samozřejmě ještě lépe.

O motivaci je tedy postaráno.

Přesně, motivace je to obrovská. Každý chce jít hrát do zahraničí a do největších soutěží. I já bych si to někdy přál a chtěl bych si to někdy vyzkoušet.

Jaká země je tvá vysněná?

Když sem byl malý, tak to vždy byla Anglie. Ale kdybych si měl vybírat, jestli Anglie, Španělsko nebo Itálie. Asi by mi to pak bylo jedno (úsměv).

Nemůže se z takových soutěží až člověku zamotat hlava?

Určitě ne. Kluci by mě tady v Jablonci zesekali (smích). Úplně v klidu.

Takže jaká je teď současná situace?

Zatím nic neřeším. Ono to je spíš probírané hodně v mediích. Jsem v Jablonci, soustředím se na přípravu a na všechno okolo. Jestli má něco přijít, tak to přijde a uvidíme.