Trávník s Rysem vyhlížejí zápas s Belgií

Hned dva naši hráči figurují v nominaci reprezentace U21 pro nadcházející dva zápasy kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. První duel se odehraje již ve čtvrtek na jablonecké Střelnici. Michal Trávník i Petr Rys mají velkou šanci, že vyběhnou na hřiště své Střelnice také v dresu se lvíčkem na prsou.

Kvalifikace pokračuje zápasem s Belgií na Střelnici. Co od zápasu očekáváš?

Petr Rys: Moc se na zápas těším. Hlavně hrajeme v domácím prostředí. Vždycky, když tady hrála reprezentace, tak atmosféra byla dobrá. A doufám, že zápas zvládneme.

Michal Trávník: Určitě očekávám kvalitního soupeře. Viděli jsme je na videu a mají hráče s velkými jmény. Je vidět, že jsou tam kvalitní hráči z velkých týmů, jako je Chelsea a tak. Určitě nás nečeká nic lehkého, ale my už nemáme kam ustupovat. Takže do zápasu jdeme tak, abychom ho vyhráli.

Belgie má ve skupině ze tří zápasů plný počet bodů. Hraje tam řada kvalitních hráčů se zkušenostmi z reprezentačního áčka nebo Ligy mistrů. Jaké to bude hrát proti takovým hráčům?

PR: Utkání bude právě tímhle hodně specifické. Přeci jen je to úplně jiný soupeř, než jsme měli možnost doposud zkusit. Ale z předešlých ročníků vím, že se i s těmito soupeři dá hrát. Můžeme to zlomit týmovým výkonem, na kterém si musíme podle mě zakládat. Věřím, že můžeme s Belgií odehrát hodně vyrovnaný zápas. Ne-li být lepší.

MT: Oni mají hlavně do ofenzivy tyto hráče. Musíme hrát zodpovědně dozadu a vyrážet do rychlých protiútoků, aby se nám něco podařilo. Musíme uhrát dobrý výsledek. Nesmíme doma prohrát.

Po vítězství jste sahali také proti Černé Hoře v Uherském Hradišti. Nakonec jen remíza 3:3 po hodně smolné brance. Už jste tento neúspěch hodili za hlavu?

PR: Přesně tak, musíme to hodit za hlavu a dobře se připravit na čtvrteční zápas. V ideálním případě získat tři body. Utkání s Černou Horou byla škoda. Vedli jsme dvakrát o dva góly, nakonec jen remíza… Takže určitě zklamání. A ten třetí gól to velké zklamání jen dovršil.

V předchozích zápasech jste ukázali, že góly dávat umíte.

MT: Gólů jsme dali docela dost, to je pravda. Ale i jsme jich pár dostali. Takže dozadu se musíme určitě zlepšit.

České reprezentační jednadvacítce se na Střelnici dlouhodobě daří. Vnímáte také tento fakt před důležitým zápasem proti Belgii?

MT: Možná to je taková psychická podpora. A bylo by fajn, kdyby to tak zůstalo i po zápase s Belgií.

Utkání Česká republika – Belgie začíná ve čtvrtek 12. listopadu od 17 hodin! Permanentkáři FK Jablonec mají vstup zdarma. Lístky na utkání s Belgií se prodávají na sekretariátu klubu v úředních hodinách - PO – PÁ od 7:00 do 15:00. Vstupenky budou v prodeji také tři hodiny před utkáním v den zápasu na hlavní pokladně stadionu Střelnice. Přijďte fandit našim fotbalistům v důležitém kvalifikačním zápase!

Author Martin Bergman