Aktualita
10
červenec
2020

Tomáš Hübschman pokračuje!


Kapitán Jablonce Tomáš Hübschman bude nadále nosit zelenobílý dres! Osmatřicetiletý vítěz Poháru UEFA na Střelnici prodloužil smlouvu o jeden rok!

Tomáš Hübschman je bezpochyby nejzkušenější hráč v kabině Jablonce a je také důležitým článkem hry týmu trenéra Petra Rady. Osminásobný šampion Ukrajiny, držitel čtyř prvenství v ukrajinském poháru, vítěz Poháru UEFA, bronzový účastník EURO 2004 a vítěz ME U21 2002 se rozhodl pro další pokračování na severu Čech. V Jablonci tedy načne zanedlouho sedmou sezónu!

„Jsem samozřejmě rád, že jsme se domluvili na pokračování. Důležité bylo, že klub projevil zájem, abych pokračoval. A pro mě bylo nejdůležitější, že jsem zdravý,“ říká k podpisu nového kontraktu Tomáš Hübschman.

Zanedlouho uplyne přesně 20 let od prvního ligového startu Tomáše Hübschmana v české lize. A nebylo to v dresu Sparty, které je Tomáš odchovancem. V dresu FK Jablonec debutoval 30. července 2000 v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905. V úvodním utkání ročníku nahradil v 87. minutě Tomáše Čížka a připsal si první ligové minuty. V té době byl stav 1:1 a v úplném závěru zápasu se dostal do své první gólové šance v lize. Bohužel ji neproměnil a zápas skončil 1:1.

Na první ligový gól v České republice si musel počkat do 3. března 2018, kdy Jablonec zavítal do Zlína. Na polovině hřiště získal za stavu 0:1 míč a založil rychlý protiútok. Jovović centroval před bránu, obrana míč odvrátila k volnému Hübschmanovi, který umístil míč do sítě, a to vůbec poprvé v české lize ve svém 201. utkání. Další trefa přišla v následující sezóna doma proti Dukle, kdy vítězný gól na 2:1 vstřelil ranou z dálky. Zatím poslední zásah přišel v nadstavbě doma proti Liberci, kdy svým prvním gólem hlavou srovnal na konečných 1:1.

„Je to zajímavý, ale asi více pro média a možná pro někoho, kdo si vede statistiku. Já to moc neberu, jsem rad, že můžu dělat to, co mě baví a pomáhat klubu naplňovat cíle. Jsem rad, že jsme letošní sezónu dotáhli do předkola evropských pohárů a doufám, že tam budeme hrát důstojnější roli než v loňské sezóně. Za to, co se nám povedlo v letošním ročníku, bych chtěl poděkovat všem lidem v klubu,“ dodává Tomáš Hübschman.

Hodně štěstí do dalších zápasů, kapitáne!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.