Tomáš Břečka přestupuje do Kasimpaşa SK

Po velmi dobrém podzimu, kdy se Tomáš Břečka stal naším nejlepším obráncem po 20 ligových kolech, zažije poprvé v kariéře zahraniční angažmá!

Tomáš Břečka se stane dalším hráčem, který z menšího českého klubu zamíří na zahraniční misi. Stoper Tomáš Břečka míří do tureckého klubu Kasimpaşa SK, který sídlí v Istanbulu. Účastník turecké Super ligy má ve svém kádru také dalšího českého hráče Davida Pavelku.

"Rok a půl v Jablonci byl pro mě obrovský posun v kariéře. Potkal jsem se tady se skvělými hráči a hráli jsme pravidelně o umístění v nejlepší trojce. Je tady skvělá parta a na Jablonec budu vždy vzpomínat jen v dobrém," říká na rozloučenou stoper Tomáš Břečka.

Jednání o přestupu Břečky do Turecka nabralo rychlý spád a vše podstatné bylo vyřízené během krátké doby. "Popravdě jsem to ani nečekal. Normálně jsem se připravoval na jaro v Jablonci, nebyly žádné signály, že by k něčemu mohlo dojít," dodává Tomáš Břečka, který si na podzim zapsal také dvougólový zápas proti Teplicím.

"Nabídka ze zahraničí byla zajímavá jak pro klub, tak pro Tomáše Břečku. Tomášovi děkujeme za jeho služby v Jablonci a přejeme mu hodně štěstí v dalším angažmá. V současné chvíli s ohledem na okolnosti jednáme intenzivně o doplnění kádru na pozici středního obránce," komentuje přestup Tomáše Břečky tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

"Z přestupu Tomáše Břečky mám velkou radost. Jedná se o poctivého a velmi inteligentního hráče, který si kariéru trpělivě buduje a postupně stoupá stále výše. Přesun do tradičního a zajištěného tureckého klubu je odměnou za jeho profesionální přístup k fotbalu a samozřejmě také za vynikající výkony. V rámci bezmála stovky zápasů v české nejvyšší soutěži prokázal vysokou a především konstantní výkonnost, na jedničku obstál také v konfrontaci s evropským fotbalem. Kasimpaşa sledovala jeho výkony delší dobu, v průběhu podzimu viděli zástupci týmu Tomáše několikrát naživo. V klubu máme navíc skvělé vztahy, výborné jméno českému fotbalu tam dlouhodobě dělá další z našich klientů David Pavelka. Zázemím i stabilitou patří klub mezi tureckou špičku, Tomáše toto angažmá posune na další úroveň. Poděkování za konstruktivní jednání patří také Jablonci," říká k přestupu šéf agentury Sport Invest Viktor Kolář, který Tomáše Břečku zastupuje.

Tomáš Břečka si v Jablonci připsal 40 ligových startů, vstřelil dvě branky a stal se po podzimní části FORTUNA:LIGY 2019/2020 nejlepším obráncem FK Jablonec podle rozšířených statistik.

Děkujeme za vše, Tomáši!

Author Martin Bergman