Tisící jablonecký gól Holeše na body nestačil

MFK Karviná FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 18. kolo so 8. 12. 2018, 15:00

Jablonec sice zásluhou obránce Tomáše Holeše vstřelil v lize svůj tisící gól v samostatné české lize, jenže ten na body v Karviné nestačil. Utkání hodnotí Tomáš Holeš a David Lischka.

Jsou to pro nás tři ztracené body, říkal skorující Holeš

Tomáši, dnes se domácí radují ze tří bodů, naopak my jsme poznali hořkost porážky po bezmála třech měsících.

Jenže jsme horší určitě nebyli. Rozhodující gól byl takovej slepenej ze standardky. Přitom jsme tam měli šance a mohli jít do vedení. Jsou to pro nás ztracené tři body.

V čem byl největší problém?

Byli jsme sice silní na míči, ale jen tak po vápno. Nebyli jsme tam tak nebezpeční, i když stoprocentní šanci měl Doli, jak šel sám.

Nepřipomínal ti ten zápas tak trochu pohárový duel MOL Cupu, který jsme tu odehráli před šesti týdny a taktéž prohráli?

Určitě trochu jo. Ta druhá půle se tomu hodně podobala. Dostali jsme taky gól ze standardky a pak jsme to honili, ale do pořádné šance se nedostali.

Jak si viděl oba dnešní góly v naší síti?

U první inkasované branky to domácí vyřešili dobře, vyťukali si to tam a zakončili. U druhé branky byl odraz a hlavou z blízka dával hráč gól, to byl trochu nešťastný moment pro nás.

Tobě se povedlo srovnat na 1:1. Skoroval si v posledních dvou zápasech. Získáváš nějakou větší jistotu v koncovce?

Dostanu se tam, ale někdy je potřeba zachovat trochu klid. Dřív když jsem se v těch šancích zjevil, tak jsem byl zbytečně unáhlený. Teď se to snažím řešit víc v klidu. A vychází to. Dneska jsem měl dost času, narazil jsem si s Dolim. On si dokáže zakrýt hráče na zádech, takže jsem věděl, že mi to vrátí. Šel jsem tam na jisto. Pak už jsem byl sám před gólmanem, podíval jsem se a dal mu to na zadní.

Byl to jubilejní tisící gól Jablonce v první lize. Věděl jsi o tom, že následující střelec se zapíše pod tuto metu?

Jo věděl. Před zápasem jsem na to někde narazil.

V zápase samotném bylo strašně moc karet i emocí.

Bylo to zbytečné. Zbytečné pády a zdržování. To každého štve. Rozhodčí to nastavil tak, že za všechno dával žluté karty.

V čem byl dnes náš výkon horší oproti jiným zápasům?

Bylo to slabší v tom, že jsme si nedokázali vytvořit tolik šancí jako obvykle. Šance jsme měli, ale jindy si jich vytvoříme daleko víc. Porážka nás štve. Na hřišti posledního bychom měli bodovat. Je to tady pro nás nějaké prokleté. Jsem tu potřetí a potřetí jsem prohrál. Čím to je nevím, nějak nám to tu prostě nesvědčí.

Nezvládli jsme to, bylo to podobné jak v poháru, říkal stoper David Lischka

Po devíti zápasech bez porážky přišla nečekaná prohra na hřišti poslední Karviné. Jak si viděl náš výkon?

Je to pro nás zklamání, odjíždět odsud s prázdnou po tom vývoji, je smutné. Jeli jsme sem pro tři body, ale bohužel jsme to nezvládli.

Od tebe se tam nešťastně odrazil ten balon při druhém inkasovaném gólu?

Bylo to odražené, ale těch momentů tam bylo už víc. Chyby tam na sebe navazovaly. Bohužel se to odrazilo tak nešťastně, přímo k jejich hráči, který dal rozhodující gól.

V první půlce se nám hra dařila, v druhém už tolik ne.

Přitom jsme v tom chtěli tom pokračoval i v druhém poločase. Ale už jsme bohužel strašně nakopávali balony a nehráli tolik svou hru. Hráli jsme to, co asi Karviná chtěla. Ona se stáhla a hrála na brejky. Místo toho, abychom dali balon v klidu na zem a dostávali se tam, tak jako v první půli.

Obdrželi jsme hned sedm žlutých karet …

Spíš až ten závěr byl takový vyhecovaný. Už tam byly emoce. Bohužel Martin Doležal dostal čtvrtou žlutou kartu, což bude pro nás ztráta.

Ten zápas velmi připomínal naše poslední představení na tomto stadionu, kdy nás domácí dokázali zde vyřadit v osmifinále poháru.

Přesně tak. Vezeme si odtud dvě porážky, je to pro nás špatné. Cesta zpátky tak nebude určitě příjemná. Také v tom pohárovém zápase jsme tu prohráli 0:1 ze standardky, a přitom jsme byli lepší a měli jsme šance. Ale prostě nedáme góly.

Terén byl v pořádku, především v malých vápnech to vypadalo hodně rozbourané.

V tomhle ročním období a prosinci už terén není tak kvalitní. Ale dá se na tom hrát, určitě se na to nebudeme vymlouvat.