Tipsport ligu zahájíme zápasem s Varnsdorfem

FK Jablonec FK Varnsdorf
Přátelská utkání, TsLiga st 11. 1. 2017, 11:00

Naši fotbalisté se ve středu zapojí do zimní Tipsport ligy. V úvodním utkání je čeká ve skupině v Mladé Boleslavi druholigový tým FK Varnsdorf vedený naším bývalým koučem Zdenko Frťalou.

Jablonec se zimní Tipsport ligy účastní po čtyřleté odmlce, celý turnaj náš tým ovládl jen jednou a to v roce 2002, tedy před rovnými patnácti lety. Pravidla turnaje, který letos slaví již jubilejní dvacátý ročník, nedoznaly moc změn. Týmy jsou rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin, přičemž po základních skupinách následují zápasy o konečné umístění. Jablonec bude hrát v nejlépe obsazené skupině B, jejíž zápasy se budou hrát na umělé trávě v areálu FK Mladá Boleslav. Našimi soupeři zde postupně budou druholigový FK Varnsdorf a prvoligový Slovan Liberec a Mladá Boleslav.

Prvním z našich protivníků bude už tuto středu druholigový Varnsdorf, jenž vede exjablonecký Zdenko Frťala. Ten na trenérské angažmá nečekal po říjnovém odchodu z Jablonce vůbec dlouho. Vedení týmu ze Šluknovského výběžku totiž po nepovedeném podzimu rozpustilo realizační tým v čele s trenérem Veselým a sáhlo zpět po kouči, který tamní prostředí dobře zná a kde si udělal dobré jméno. Varnsdorfští se ale budou muset na jaře obejít bez desetigólového Jakubova, kterého zlákala nabídka Ostravy. Hostování skončilo také exjabloneckým hráčům Rysovi a Houserovi či teplickému Richterovi. Naopak staronový kouč může do týmu zapracovávat z jablonecké juniorky Štěpánka či teplického Bílka. Po podzimu desátý tým Fortuna národní ligy se chce na jaře herně zlepšit, a především na domácím hřišti předvádět atraktivnější pojetí hry.

Jablonečtí přesně před týdnem odstartovali zimní přípravu a po kondičních testech odehráli také v rámci kondičního tréninku sobotní přípravné utkání s Jiskrou Mšeno, kterou deklasovali deseti brankami. V Tipsport lize je ale čekají soupeři na mnohem vyšší úrovni. „Je dobré, že jsme na ten turnaj přihlásili, čekají nás těžké zápasy s kvalitními týmy, a to je pro nás jen dobře, účast na turnaji kvituji,“ uvedl před zapojením jabloneckého celku do soutěžních zápasů hlavní kouč Zdeněk Klucký.

Utkání začíná na UMT v areálu FK Mladá Boleslav ve středu 11. ledna od 11 hodin

Stránky turnaje: www.tipsport-liga.cz