Těžké to chytat, hodnotil trestný kop Tupty Hanuš

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, 9. kolo ne 26. 9. 2021, 16:00

Jablonecký brankář Jan Hanuš čelil po porážce v derby zvídavým dotazům zejména k rozhodujícímu momentu celého zápasu, tedy trestnému kopu libereckého útočníka Lubomíra Tupty.

57. severočeské derby rozhodl trestný kop libereckého Tuply. Dalo se s ním něco dělat?

Byl to krásný kop. Hráči Liberce chytře prodloužili zeď, takže já jsem de facto nic neviděl. Čekal jsem do poslední chvíle, jestli půjde míč na mojí stranu nebo přes zeď. Střela padala a s tím, jak jsem se tam přesouval, tak jsem to chtěl vyndat z branky, ale pak už jsem byl blízko tyče. Bohužel jsem to nevyndal a byl z toho gól. Ale trefil to hrozně hezky, takovým tím stylem, že to padalo nahoru dolů. Střelci se sluší pogratulovat, protože to kopl hezky.

Byla to tedy specifická střela?

Když to někdo umí a trefí to tak, jak má, tak je to nepříjemné pro všechny brankáře. Balon letí a nejednou to spadne před vámi, v tomto je to obtížnější. Kolikrát je těžké to chytat. Možná z pozice diváka na tribuně to někdy vypadá, proč to ten brankář nechytil, ale dokud nestojíte v brance, tak nevíte, že to není jednoduché. Jsem v tomhle směru spíš zastáncem brankářů.

Věděl jsi, že to liberecký Tupta takto kope?

Věděl jsem, že má dobrou střelu i techniku. Tušil jsem, že ten trestný kop bude pro mě nepříjemný. Ale nevěděl jsem, z které strany to přijde.

Jak ti bylo v brance, když jsme museli dohánět jednobrankové manko?

Já jsem se snažil zůstat v klidu. Věděl jsem, že si šance vytvoříme, protože kvalitu na to máme. Bohužel jsme tam nic nedotlačili. Osobně jsem se snažil soustředit na sebe a na to co přijde. Bylo jasné, že se Liberec po gólu víc zatáhne a bude bránit. Bohužel, šance jsme nedali a prohráli.

Je to hodně frustrující prohrát po takovém průběhu zrovna v derby?

Je to nepříjemné. I šancí bylo docela dost. Ale občas to tak ve fotbale je. Věřím, že v nějakém dalším zápase se to zase nějakým způsobem otočí, a i my vyhrajeme nějak šťastně. My si teď spíš řekneme, co pro to mohl každý udělat víc. Věřím, že příště to bude lepší.

Vzpomeneš si na nějaký ligový zápas, kdy by soupeř nekopal ani jeden rohový kop, tak jako dnes Liberec?

Asi ne, nebo si teď nevzpomenu. Myslím si, že pokaždé někdo aspoň jeden roh měl.