Tecl vedl Slavii k vítězství ve finále MOL Cupu

SK Slavia Praha FK Jablonec
3:1
MOL Cup, F st 9. 5. 2018, 20:15

Jablonec podlehl ve finále MOL Cupu Slavii Praha 1:3. Dvě branky soupeře vstřelil ještě na podzim exjablonecký útočník Stanislav Tecl a zejména díky jemu patří nakonec pohárová trofej našemu soupeři.

Trenéři obou finalistů udělali v rozhodujícím zápase o zisk trofeje po jedné změně. Hostující kouč svěřil střed zálohy Součkovi na úkor Hromady. Jablonecký lodivod poslal do utkání Zeleného v základu, na lavičce zůstal Jovović.

Úvodní desetiminutovka přinesla vyrovnanou hru a oťukávání mezi šestnáctkami. Ve 12. minutě vystihl Masopust rozehrávku Pražanů a šel sám na brankáře, jenže Koláře mezi nohy z blízkosti neprostřelil. Vzápětí se tak potvrdilo nepsané fotbalové projevilo nedáš-dostaneš. Slavia se prakticky z protiútoku dostala k centru Zmrhala, který propadl až k volnému Teclovi, který poslal Slavii z první střely na branku do vedení 1:0.

Jablonečtí byli z vedoucí branky soupeře evidentně otřesení, sešívaní rázem drželi víc míč a dokázali se propracovat k dalšímu zakončení. V pádu ale neskoroval Bořil a těsně vedle zakončoval i aktivní Tecl. Ve 28. minutě se dral do útoku opět na podzim ještě exjablonecký Tecl, ale včasným obraným zákrokem mu šanci zmařil ve skluzu stoper Lischka. Jablonec se však dokázal při nepříznivém vývoji pomoci standardní situací, metr od rohového praporku zahrával ve 33. minutě Trávník trestný kop, na který nejvýše vyskočil stoper Pernica a s pomocí Ngadea a břevna dokázal míč dostat do sítě na 1:1!

Ve 37. minutě odehrál autor naší vyrovnávací branky hlavou bohužel jen přesně k Zmrhalovi, který bombou vyprášil rukavice brankáře Hrubého. Z následného rohového kopu propadl balon obranou až na malé vápno, kde Tecl přetlačil Hanouska a zblízka znovu poslal svůj tým do vedení 2:1.

Aby nebylo jabloneckých ran málo, přivodil si chvíli před poločasem svalové zranění Masopust a musel být střídán Jovovićem.

Po změně stran se snažil náš tým o vyrovnání, ale Slavia dobře napadala a nedávala našim hráčům příliš prostoru ani času na rozehrávku. Jablonečtí se přeci jen k zakončení dostali, ale na Koláře nevyzráli ani Jovović ani Holeš střelou z úhlu. To Pražané zahrozili velkou šancí v 62. minutě, po Zmrhalově centru a několika odrazech ve vápně pálil na naši svatyni Souček, ale Hrubý předvedl skvělý zákrok a podržel náš tým.

Rytmus utkání pak narušili diváci, nehrálo se přes pět minut. Začalo se hráč až za dohledu policejních těžkooděnců a Jablonec se snažil přitlačit svého soupeře. Výsledkem našeho snažení ale byla Zeleného hlavička po rohovém kopu, která proletěla těsně vedle spojnice. V 88. minutě Slavia definitivně rozhodla, po souboji brankáře Hrubého s vysokým Škodou neudržel náš gólman balon, k míči se dostal Stoch a do odkryté branky zvýšil na 3:1 pro Pražany.

Jablonec se musel i v dalším ze svých osmi hraných finálových duelů vyrovnat s šestou finálovou porážkou. Teď se tým trenéra Rady musí soustředit na obsazení minimálně do pátého místa v HET lize, tak aby se účastnil bojů o pohárovou Evropu.