Tecl: Není normální ztratit tolik zápasů z vedení

MFK Karviná FK Jablonec
HET liga, 14. kolo ne 19. 11. 2017, 15:00

Nejlepší jablonecký střelec Stanislav Tecl přidal v utkání v Karviné svou už osmou podzimní trefu. Ta ho po zápase ale příliš netěšila, protože na bodový zisk na Slezsku nestačila.

Dostali jsme se do vedení po pěkné tvé spolupráci s Lukášem Masopustem, kdy jsi se zapojil do hry až po návratu z ofsajdové pozice. Evidentně si spolu vyhovíte.

Rozumíme si spolu hodně. Oba víme, co od koho čekat. Na hřišti nám to funguje.

Rozehráno jsme to měli dobře, jenže jsme zahodili další tři velké příležitosti a doplatili na to.

Už v prvním poločase byli domácí trochu lepší na balonu. Dostali jsme se do vedení. Jenže nedokážeme dohrát zápas do vítězného konce. Tohle už prostě není normální. Třeba 1:0, nějak to ukopat, ubojovat. Necháme si zase dát dva góly. Body nám pak chybějí, potřebovali bychom jich víc. Teď na sebe budeme v kabině koukat a pojedeme šest hodin domů.

Karviná před zápasem změnila kouče, zaskočila vás něčím?

Hráli to, co jsme čekali. Hráli nakopávané balony a dobře sbírali odražené míče. V tom nás dneska přehráli, a to si myslím že i rozhodlo. My jsme jim odražené balony nechávali až hrozně lacino, oni se potom lehce dostávali na balon.

Bylo znát na domácích v jaké jsou nelehké situaci?

To je znát na každém týmu, který bojuje o sestup. Hrají každý zápas jako o život. Ale to není žádná výmluva. To by mělo být automatické i z naší strany. Není normální ztratit tolik zápasů po tom, co jsme vedli.

Čím si to vysvětlujete?

Nevím, čím to je. Kdybychom to věděli, tak by se nám to asi tolik nestávalo. Je to špatné.