Střelnice ve středu hostí v poháru Žižkov

FK Jablonec FK Viktoria Žižkov
MOL Cup, 3. kolo st 20. 9. 2017, 17:00

Ve 3. kole domácího poháru MOL Cup se jablonečtí fotbalisté představí na domácím stadionu Střelnice proti druholigové Viktorii Žižkov. Utkání startuje tuto středu úderem sedmnácté hodiny.

Jablonečtí fotbalisté si v tomto týdnu zahrají hned tři soutěžní zápasy. Mezi dvě ligová kola se totiž vkládá třetí kolo domácího pohárové soutěže. Kluckého tým ani napodruhé neopustí brány regionu, v předchozím kole totiž hrál na hřišti divizního nováčka Jiskry Mšeno v nedalekých Břízkách. Ačkoliv v městském derby prohrával, nakonec si vybojoval postup po výhře 4:1. V dalším kole los přiřkl Jablonci druholigového soupeře, s výhodou domácího prostředí pro severočeský tým. Trenér Klucký bere jedině postup svého týmu. „K poháru chceme přistoupit se vší vážností. Budeme hrát v nejsilnějším složení, které budeme moci sestrojit. Pokud uděláme změny, tak jen pokud budeme nuceni, třeba ze zdravotních důvodů,“ prozrazuje jablonecký kouč.

Bývalý tradiční ligový klub ze Žižkova hraje v současné době druhou ligu, v právě rozjeté sezoně je na desáté příčce se stejným počtem získaných bodů. Pražané si třetí kolo MOL Cupu zajistili dvěma výhrami na hřišti soupeřů, 4:1 v divizních Mariánských Lázních a 4:0 na hřišti třetiligového Sokolu Brozany.

Do týmu trenéra Davida Vavrušky patří kromě mladíků například i zkušený Švejdík, exjablonecký Pavlata či Bazal, který oblékal zelenobílý dres ještě v minulé sezoně. Oba kluby na sebe v posledních letech narážejí především v přípravných zápasech. Naposledy tomu tak bylo letos v létě, kdy jsme v Praze porazili Viktorii 2:0.

Utkání začíná ve středu 20. září od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Lerch Ondřej - Hájek Kamil, Pfeifer Michal