Střelnice hostí v neděli Fastav Zlín

FK Jablonec FC Zlín
ePojisteni.cz liga, 23. kolo ne 9. 4. 2017, 15:00

Ve 23. kole e-Pojisteni.cz ligy přivítáme na Střelnici v neděli odpoledne fotbalisty Fastavu Zlín. Pojďme si v krátkosti představit soupeře a nahlédnout do předzápasového dění obou táborů.

Fotbalisté z východu Moravy okouzlili na podzim tuzemskou fotbalovou soutěž. Páníkova družina prohrála v šestnácti zápasech loňského roku jen třikrát a přezimovala s 31 body na čtvrté pozici, tedy na místě zaručující účast v pohárové Evropě. Však se také fotbalistům ve žlutomodrých dresech začalo jejich jízdou po vzoru anglického Leicesteru přezdívat Zlíncester.

Moravané měli podobně solidně rozehranou už loňskou sezonu, jaro jim ale hrubě nevyšlo a ligu zakončili v napětí až na třinácté příčce. Letos v zimě už ale vyhlásili za cíl účast v pohárové Evropě. „Měřítkem úspěchu je pro nás páté místo,“ říkal před startem jara kouč Páník a věřil v úspěch svých svěřenců. Klubu se totiž povedlo udržet žádaného Vukadina Vukadinoviće a ikdyž přišli o kapitána Hájka, kterého zlákala Plzeň, mohli být Ševci spokojeni s posilami obráncem Gajičem, útočníkem Beauguelem a brankářem Švengerem. Podle trenéra tým ještě zdaleka nedosáhl svého sportovního stropu. „Naše mužstvo má velké předpoklady,“ říká zkušený lodivod.

Zlínu se prozatím podzimní zisk 31 bodů příliš rozšířit nepovedlo. V šesti odehraných jarních kolech Ševci sice jen dvakrát prohráli, kromě čtyř remíz ale neukořistili žádné vítězství a na tříbodovou injekci čekají už dlouhých osm zápasů. Zlínští ale zároveň dokázali v zápasech s favorizovanou Plzní a Spartou uhrát remízy a nebyli daleko ani od výhry. Naopak velké zklamání přišlo v posledním kole, když Moravané doma nečekaně podlehli Hradci Králové 1:3. Týmu se zatím nedaří podle představ, stále ale drží páté místo a za čtvrtou Mladou Boleslaví zaostává jen o skore. „Do pohárů chceme, bohužel si to zatím sami komplikujeme. Ale proti silnějším hrajeme dobře, spíš na papírově slabší nám to nejde,“ přidává svůj pohled na jarní výsledky manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Cestu do Evropy však zlínští nadále živí i v domácím MOL Cupu. V nedalekém Liberci totiž ve středu uspěli ve čtvrtfinále, když proti Slovanu Liberec hráli v normální hrací době 2:2, v následném prodloužení strhli dalšími dvěma góly postup definitivně na svou stranu. Zlínský kouč Páník se těšil z postupu a chválil. „Pokud budeme hrát jako ve druhém poločase v Liberci, tak věřím, že naše výkony půjdou nahoru,“ prohlásil po postupu.

Jablonec získal v posledním kole plusový bod na hřišti ambiciózní Mladé Boleslavi a s 29 body se dál drží na sedmé příčce ligové tabulky. V týdnu trenéři připravovali hráče na dalšího soupeře. „Nečeká nás zase jednoduché utkání. Zlín má v poslední době nevyrovnané výkony. Prohráli doma s Hradcem a hned na to v týdnu vyhráli v Liberci 4:2. Výhodou pro nás je, že Zlín musí dvakrát cestovat sem na sever. Nevím, jestli Zlín zápas v Liberci nakopl, ale bude to těžké utkání. My ale chceme v domácím prostředí potvrdit to, co jsme hráli na Střelnici dosud. Chybí nám ale Adam Zreľák, tak to musíme trochu přeskupit,“ říká před nedělním duelem trenér Zdeněk Klucký.

Před podzimním vzájemném zápase panovala ve Zlíně fotbalová euforie, Jablonec přesto dokázal u rozjetého soupeře získat bod za konečnou remízu 2:2. Jak dopadne jarní klání obou soupeřů?

Utkání začíná v neděli 9. dubna od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Proske Zbyněk - Blažej Petr, Vlasjuk Pavel