Střelnice hostí brněnskou Zbrojovku

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
HET liga, 13. kolo ne 5. 11. 2017, 14:00

Ještě před poslední reprezentační pauzou čeká naše fotbalisty nedělní domácí utkání s Brnem. Souboj aktuálně šestého a patnáctého týmu HET ligy začíná na jablonecké Střelnici úderem čtrnácté hodiny.

Loni skončili jedenáctí, předsezónní cíle se jim prozatím nedaří plnit ani letos. Brněnská Zbrojovka se i v novém ročníku ocitá v problémech. Svůj druhý rok v Brně začínal v létě kouč Habanec a tvrdil. „Letos se chceme zvednout po nepříliš uspokojivé loňské sezoně, která byla startovací. S vedením jsme si řekli, že bychom měli být do osmého místa,“ naznačil plán ještě v létě brněnský trenér. Své vize ale už ve skutečnost proměnit nestihl. Zbrojovka ve čtyřech kolech získala jediný bod, navíc po kolapsu vypadla hned v prvním kole MOL Cupu s třetiligovým HFK Olomouc.

Klubové vedení se snažilo týmu vštěpit potřebný impuls, odvolaného Habance narychlo nahradili jeho dosavadní asistenti Dostálek a Přerost. Léčba šokem zabrala hned v následujícím kole, kdy si fotbalisté z jihomoravské metropole vyšlápli na pražskou Spartu a uštědřili jí první ligovou porážku v sezoně. Kdo si myslel, že brněnský tým tím odstartuje vzhůru, byl brzy zklamán. Další čtyři prohry s Boleslaví, Libercem, Karvinou a Slávií stály místo i zmiňovanou trenérskou dvojici. Brněnský tým tak od začátku října vede již třetí kouč, padesátiletý Pivarník. Tomu se také premiéra vydařila, přišlo totiž důležité domácí vítězství 2:1 nad Slováckem. V dalším programu Brno nestačilo na rozjetou Plzeň 0:3 a naposledy, doma ač mělo převahu, nedokázalo vstřelit branku Dukle, s kterou se rozešlo bez branek. „Prioritou pro nás je dostat se v tabulce výš. Musíme ale hlavně zvládat domácí zápasy, body z venku budou jen dalším plusem do nadstavby. Šest až osm mužstev je na tom podobně jako Zbrojovka. O výsledcích rozhoduje okamžitý stav, klima v kabině i štěstí,“ konstatuje trenér Pivarník.

Na špatném startu brněnského klubu se zřejmě projevily i letní odchody tolik zkušených opor Pavla Zavadila a útočníka Jakuba Řezníčka, které se zatím nepodařilo ve hře Brna nahradit. V létě tým doplnili Pilík, navrátilec Michal Škoda či útočník Francis Koné. Žádnému z nováčků se ale na začátku ligy výrazněji nedaří. I proto zůstává Zbrojovka na předposlední pozici ligové tabulky se ziskem osmi bodů.

Jablonečtí se ale musí mít na pozoru. Oba loňské zápasy dopadly lépe pro našeho soupeře, na podzim vyhrálo Brno v Jablonci 2:1, v jarní odvetě pak doma 2:0. Svému soupeři tak máme před další reprezentační pauzou jistě co vracet. Po dvou výsledkově nevydařených utkáních potřebujeme doma nutně vyhrát. Hrajeme proti Brnu, které nás jako jedno z mála dokázalo porazit doma i venku. Takže jim máme co vracet. Do zápasu jdeme s tím, že chceme získat tři body. Dostali jsme se nahoru v tabulce a chceme se udržet v kontaktu. Brno hraje dole v tabulce a každý bod je pro ně cenný, takže nás nečeká nic jednoduchého,“ říká k nedělnímu duelu s Brnem trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

V posledních třech soutěžních zápasech jsme se nevyvarovali individuálních chyb a inkasovali jsme deset branek. „Po každém zápase máme hodnocení a rozebíráme si to. Ukázali jsme si to na videu a řekli jsme si k tomu něco. Nechali jsme hráče, ať se k tomu taky vyjádří, ať si v tom uděláme jasno. Některé chyby byly opravdu velké a nesmí se opakovat. Myslím si, že to kluci pochopili. Ve fotbale jsou nějaké zákonitosti, které platily, platí a budou platit. Všechno jsme si vyříkali a jsme připravení bojovat o tři body,“ dodal jablonecký trenér.

Utkání začíná v neděli 5. listopadu od 14 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Orel Pavel - Wilczek Martin, Kříž Jiří

Delegát: Helebrant Luboš, Ubias Emil