Střelci z Teplic si pochvalovali krásné branky

DSC Arminia Bielefeld FK Jablonec
Přípravná utkání, přát. so 14. 7. 2018, 13:30

Dvě krásné trefy v zápase v Teplicích znamenaly vítězství a tři body pro Jablonec. Jak viděli utkání autoři našich branek Lukáš Masopust a Tomáš Holeš?

Masopust: Tak krásnej gól jsem ještě nedal

Můžeš přiblížit průběh zápasu?

Ve druhé půli se našlo asi dvacet, pětadvacet minut, kdy jsme měli hluché místo, ale jinak si myslím, že jsme dominovali na balonu a jen škoda, že jsme neproměnili další šance.

Domácí si prakticky gólovou šanci nevytvořili.

Je to tak. Ten gól jsme si prakticky dali sami a jinak nic vážnýho neměli.

Tvá koncovka nebývá tvou silnou zbraní, ale dneska si dokázal, že se to může zlepšit.

Dneska jsem to vystřelil na bránu a skončilo to tam moc hezky.

Věděl si, že budeš hned střílet, když sis vzal míč?

Jo. Jak jsem se otočil, tak jsem už nechtěl nikoho hledat a řekl jsem si, že vystřelím.

Vstřelil si někdy tak hezký gól?

Ne, ne. Myslím, že v dorostu jsem dal pár pěkných gólů za vápnem, ale v chlapech ne. Už před Plzní jsem si říkal, že jsem ještě gól z takové dálky (asi 27 metrů) nedal a jsem moc rád, že to dneska vyšlo.

Přivezli jste tři body z venku a pomalu se dotahujete na místa, kde byste se chtěli pohybovat, tedy do pátého, šestého místa.

Jsem rád, že jsme teď dva zápasy vyhráli. Jdeme zápas od zápasu a doufám, že body budou přicházet.

Holeš: Svou chybu jsem vykompenzoval gólem

Tome, po zápase jsme slyšeli váš vítězný pokřik, takže asi velká spokojenost?

To určitě. Tady se moc vyhrávat nebude.

Před prvním gólem sis nechal lehce vzít balon teplickým hráčem a dostali jsme z toho gól. Co se stalo?

Moje chyba, v tu chvíli bych se ani neviděl… Protihráč to udělal šikovně, ale tohle se nesmí stát.Naštěstí jsem to vykompenzoval vyrovnávací brankou.

Z tvého gólu se hodně radoval i Honza Chramosta. Netečoval to?

Mluvili jsme o tom a možná mu to trochu štrejchlo o nohu, ale branku připsali mně.

Povedla se ti gólová trefa. Měl si hodně prostoru při zakončení?

Abych řekl pravdu, tak si to ještě stále pořádně nepamatuju a budu se muset na to podívat, jak to vůbec bylo.

Tvůj gól byl pěkný. Dlouho si čekal na takovýhle okamžik?

Asi celou kariéru. Takovýhle gól jsem ještě nedal. Jak jsem se k balonu dostal, tak jsem si řekl, že okamžitě vystřelím a nakonec to dopadlo takhle hezky.

Pro Jablonec nakonec výborný výsledek. Souhlasíš s tím, že jste byli aktivnějším a lepším mužstvem?

V první půli jednoznačně. I ve druhé půli jsme začali dobře, ale pak jsme asi dvacet minut nebyli tak aktivní na balonu a Teplice hru vyrovnaly. Ale ke konci jsme zase líp drželi balon a nakonec krásná střela Masa (Masopusta) rozhodla o našem vítězství. Škoda jen, že jsme těch gólů nedali víc, šance na to byly.

Vyhráli jste nad Plzní, dneska nad Teplicemi. Jak důležitá jsou pro vás tahle vítězství před čtvrtečním zápasem proti Kyjevu?

Tak to víte, že to povzbudí. Teď jsme získali ze dvou utkání šest bodů do ligy, ale pohár je úplně něco jiného. Od zítřka se budeme soustředit na Evropu. Tam je jiná tabulka.

V tabulce jste poskočili na šesté místo a dostali jste se na plusový bod.

Za to jsme moc rádi a chceme v tom pokračovat.