Starší dorost vyzval Pěnčín a Přepeře

Další dva přípravné zápasy odehráli starší dorostenci dvěma týmům mužů. S FK Přepeře náš dorost prohrál 1:3, celek z Pěnčína pak porazil 7:2.

FK Jablonec – FK Přepeře 1:3 (1:1)

Už v 1. minutě si hosté vytvořili šanci, kterou zneškodnil až Hejtmánek. Na druhé straně v 7. minutě jablonecký Hajdo nevyužil svou příležitost po přihrávce Horáčka. Gól v domácí síti mohl padnout v 18. minutě, když Přepeře po rohovém kopu napálily břevno a střela z odraženého míče pak letěla nad branku. V další minutě hosté už ale vedli, když skórovali z akce pravou stranou a z přihrávky před branku. Jablonec zahrával ve 22. minutě trestný kop, který Jákl namířil těsně nad levý roh soupeřovy branky. Vyrovnat se podařilo ve 24. minutě Horáčkovi, kterého výborně vysunul odpředu Vosecký. Nadějná byla v 33. minutě střela Scholze z pravého úhlu mířící pod břevno, kterou ale gólman dokázal vytěsnit nad branku. Neujala se ani střela Voseckého z dalšího trestného kopu, letěla nad branku.

Úvod druhého poločasu patřil Přepeřím. V 52. minutě vyrazil Hejtmánek prudkou střelu a vzápětí rovněž stejně vyrazil další ránu hostí. Opět do vedení šli hosté v 61. minutě, a to přesnou střelou z trestného kopu do levého růžku domácí branky. Na 1:3 zvýšili přepeřští střelou po zemi z hranice vápna. Šanci upravit skóre měl Jablonec čtyři minuty před koncem, ale ránu z trestného kopu soupeři srazili na roh.

Sestava FK Jablonec:

I. poločas: Hejtmánek – Florian, Petržilka, Jákl, Ráček – Hajdo, Štěpánek – Schloz, Vosecký, Landfeld – Horáček V.

II. poločas: Hejtmánek – Javůrek M., Petržilka, Javůrek P., Musílek – Tokár, Kratochvíla – Knitl, Smíšek, Čech – Urbánek

Branka FK Jablonec: 24. Horáček V.

FC Pěnčín – FK Jablonec 2:7 (1:2)

První šanci měl ve 2. minutě Jablonec, ale střela branku těsně minula. Domácí přišli ke slovu až ve 20. minutě a jejich střelu z trestného kopu lapil Vajner. Pěnčín měl pak územní převahu, z které však nic nevytěžil. Ve 23. minutě Jablonec zahrával z pravé strany nakrátko rohový kop a z něho Patrik Javůrek střelou z úhlu k zadní tyči otevřel skóre zápasu. V další minutě už to bylo 0:2, když po nedorozumění si domácí dali vlastní gól. Pěnčín se nadále snažil a ve 30. minutě jejich střela těsně minula pravou tyč Vajnerovy branky. Z další akce domácích za dvě minuty zaletěl míč zleva obloukem k zadní tyči branky – 1:2. K vyrovnání měli domácí v 35. minutě po rohovém kopu, kdy nekrytý hráč hlavou namířil nad branku. Ve 41. minutě se blýskl dalekonosnou střelou Kratochvíla, která jen těsně minula pravou tyč branky. Ve 47. minutě unikl domácí hráč, ale míč poslal vedle. V 60. minutě Jablonec zvýšil na 1:3 pro rohu z levé strany a střelou hlavou Musílka. Za pět minut Landfeld vysunul do úniku Horačka V. a bylo to 1:4. Pátou branku dal v 74. minutě parádní střelou z trestného kopu do levého růžku Vosecký. Domácí kontrovali v 75. minutě střelou hlavou po centru z levé strany před branku. V 80. minutě unikl Landfeld – 2:6 a v 83. minutě rovněž z úniku upravil Horáček L. na konečných 2:7.

I. poločas: Vajner – Javůrek M., Štěpánek, Javůrek P., Musílek – Hajdo, Kratochvíla – Čech, Tokár, Knitl - Urbánek

II. poločas: Vajner – Florián, Musílek, Jákl, Ráček – Vosecký, Smíšek - Horáček L., Landfeld, Kinčl – Horáček V.

Branky FK Jablonec: 23.Javůrek P., 24.vlastní, 60.Musílek, 65.Horáček V., 74.Vosecký, 80.Landfeld, 83.horáček L.