Mládež
12
září
2017

Starší dorost podlehl béčku Sparty


V utkání 5. kola České ligy podlehl jablonecký starší dorost Spartě B 0:4 (0:3). Domácí zvítězili zaslouženě, a kdyby jablonečtí proměnili některé ze svých možností, nemuselo být skóre tak nelichotivé.

Česká liga dorostu U19 B | 5.kolo


4
:
0
3:0

Branky SPA: 27. a 43. Hezoučký, 14. Čajkovský, 54. Fišl

Branky JAB:


Ve 3. minutě Hejtmánek musel likvidovat dobrou střelu Gabriela. Sparta v první desetiminutovce měla územní převahu, z které vytěžila jen dva trestné kopy. Ve 14. minutě dostal nalevo do vápna neatakovaný Čajkovský přesný míč a poslal ho k zadní tyči poprvé do sítě. V 18. minutě vyslal Kratochvíla míč obloukem na domácí branku, kterou však přeletěl. V další minutě na druhé straně po zemi vypálil Peřina, ale proti Hejtmánkovi neuspěl. V 21. minutě Urbánek získal míč a zleva postoupil do vápna a jeho střela z úhlu byla sražena na roh. Ten zahrával Landfeld a ve vápně Jákl hlavou mířil bohužel jen do gólmana. Ve 27. minutě prudce vypálil Prokopec, Hejtmánek míč vyrazil, ale jen k Hezoučkému, který se už nemýlil – 2:0 pro Spartu. V 34. minutě Štěpánek fauloval soupeře těsně před vápnem a míč z následného trestného kopu proletěl přes zeď nad brankou. Účet první půle uzavřel ve 43. minutě svou druhou brankou Hezoučký z levé strany křižnou střelou.

Ve 49. minutě z otočky vystřelil Landfeld, ale minul. V 51. minutě dalekonosná střela Peřiny také směr do sítě nenašla. Za minutu trestný kop Landfelda z levé strany Kratochvíla na zadní tyči hlavou poslal vedle levé tyče mimo. Z následné akce domácích přišel jejich rohový kop z pravé strany. Na něho si snadno naběhl Fišl a hlavou zvýšil na 4:0. Nadějnou ránu z dálky vypálil v 58. minutě Ráček a míč opět jen těsně domácí branku minul. V 60. minutě nohou zachraňoval Hejtmánek střelu Amblera z odraženého míče po centru z trestného kopu. V 63. minutě po dalším, tentokrát neúspěšném rohovém kopu, podnikli jablonečtí rychlý brejk a Kinčl vysunul Landfelda, jehož přihrávku Vosecký poslal těsně vedle levé tyče branky Sparty. V 69. minutě se do úniku prosadil Kratochvíla, ale ze souboje s gólmanem Adámkem míč skončil vedle. V 70. a v 72. minutě dvakrát pálil Kinčl, s první střelou po zemi i s druhou pod břevno si domácí brankář poradil. V 83. minutě Scholz našel centrem z pravé strany znovu Kinčla a jemu se ani napotřetí Adámka překonat nepodařilo.

"Výsledek odpovídá dění na hřišti. Hráči viděli, jaké máme rezervy a na čem musíme pracovat. Pozitivní je, jak jsme se prezentovali druhý poločas, kdy jsme měli dost příležitostí ke skórování. Bohužel jsme je nevyužili," hodnotí utkání trenér dorostu Michal Kolčava.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.