Starší dorost podlehl béčku Sparty

AC Sparta Praha FK Jablonec
4:0
Česká liga U19 B, 5. kolo ne 10. 9. 2017, 12:15

V utkání 5. kola České ligy podlehl jablonecký starší dorost Spartě B 0:4 (0:3). Domácí zvítězili zaslouženě, a kdyby jablonečtí proměnili některé ze svých možností, nemuselo být skóre tak nelichotivé.

Ve 3. minutě Hejtmánek musel likvidovat dobrou střelu Gabriela. Sparta v první desetiminutovce měla územní převahu, z které vytěžila jen dva trestné kopy. Ve 14. minutě dostal nalevo do vápna neatakovaný Čajkovský přesný míč a poslal ho k zadní tyči poprvé do sítě. V 18. minutě vyslal Kratochvíla míč obloukem na domácí branku, kterou však přeletěl. V další minutě na druhé straně po zemi vypálil Peřina, ale proti Hejtmánkovi neuspěl. V 21. minutě Urbánek získal míč a zleva postoupil do vápna a jeho střela z úhlu byla sražena na roh. Ten zahrával Landfeld a ve vápně Jákl hlavou mířil bohužel jen do gólmana. Ve 27. minutě prudce vypálil Prokopec, Hejtmánek míč vyrazil, ale jen k Hezoučkému, který se už nemýlil – 2:0 pro Spartu. V 34. minutě Štěpánek fauloval soupeře těsně před vápnem a míč z následného trestného kopu proletěl přes zeď nad brankou. Účet první půle uzavřel ve 43. minutě svou druhou brankou Hezoučký z levé strany křižnou střelou.

Ve 49. minutě z otočky vystřelil Landfeld, ale minul. V 51. minutě dalekonosná střela Peřiny také směr do sítě nenašla. Za minutu trestný kop Landfelda z levé strany Kratochvíla na zadní tyči hlavou poslal vedle levé tyče mimo. Z následné akce domácích přišel jejich rohový kop z pravé strany. Na něho si snadno naběhl Fišl a hlavou zvýšil na 4:0. Nadějnou ránu z dálky vypálil v 58. minutě Ráček a míč opět jen těsně domácí branku minul. V 60. minutě nohou zachraňoval Hejtmánek střelu Amblera z odraženého míče po centru z trestného kopu. V 63. minutě po dalším, tentokrát neúspěšném rohovém kopu, podnikli jablonečtí rychlý brejk a Kinčl vysunul Landfelda, jehož přihrávku Vosecký poslal těsně vedle levé tyče branky Sparty. V 69. minutě se do úniku prosadil Kratochvíla, ale ze souboje s gólmanem Adámkem míč skončil vedle. V 70. a v 72. minutě dvakrát pálil Kinčl, s první střelou po zemi i s druhou pod břevno si domácí brankář poradil. V 83. minutě Scholz našel centrem z pravé strany znovu Kinčla a jemu se ani napotřetí Adámka překonat nepodařilo.

"Výsledek odpovídá dění na hřišti. Hráči viděli, jaké máme rezervy a na čem musíme pracovat. Pozitivní je, jak jsme se prezentovali druhý poločas, kdy jsme měli dost příležitostí ke skórování. Bohužel jsme je nevyužili," hodnotí utkání trenér dorostu Michal Kolčava.