5
duben
2018

Starší dorost U19 získal první jarní vítězství

Plný a hlavně první bodový zisk jara vybojoval na Apríla starší dorost FK Jablonec v utkání 19. kola České ligy v Mladé Boleslavi výhrou nad tamním B týmem 1:0 (0:0). Jablonec o svém zaslouženém vítězství rozhodl až v závěru, ale nikdo by se nedivil, kdyby tomu bylo o poznání dříve.

Branky JAB: 85. Kinčl

Přitom úvodní desetiminutovka patřila domácím. V 5. minutě kryl Vajner střelu hlavou Majera. V 6. minutě nejprve Milner trefil levou tyč jablonecké branky a poté v 9. minutě jeho spoluhráč Fingerhut tyč pravou. Teprve pak hosté hru vyrovnali a postupně získávali herní převahu. V 15. minutě Kničl vysunul doleva Landfelda a ten poslal míč z úhlu nad branku. Za tři minuty Ráček z levé strany našel napravo Malimánka, který z dobré pozice rovněž mířil nad branku. V 19. minutě získal Kinčl míč ze souboje se soupeřem, aby o míč pak přišel ve střetu s domácím gólmanem. Pěknou akci sehráli jablonečtí v 26. minutě. Landfeld unikl levou stranou až do vápna, jeho míč před branku Musílek namířil do brankáře a následný odražený míč Bělina prudce napálil těsně nad branku. Další povedenou střelu ze střední vzdálenosti vypálil v 28. minutě Podzimek a gólman Barták ji z levého růžku vytěsnil na roh.

Po obrátce převaha hostů pokračovala. V 53. minutě se v šanci ocitl Musílek sám před Bartákem, ale jeho slabou střelu Barták lapil. Horáček ihned po vstupu na hřiště pronikl s míčem do vápna a jeho možnost Barták opět zneškodnil. V dalším průběhu hry se nejvíce prosazoval Landfeld. V 70. minutě zamířil do břevna a za tři minuty pálil mimo. V 76. minutě přihrál ve vápně doleva Kinčlovi, jehož střelu brankář srazil na roh. A počtvrté v krátké době jeho střelu po zemi Barták jen odrazil. V 85. minutě využil Horáček kolmou přihrávku a mezi zadáky domácích pronikl do vápna, kde posunul míč doleva Kinčlovi, který s přehledem poslal Jablonec do vedení. Domácí pak ve snaze srovnat skóre v 87. minutě neuspěli střelou Chládka. Naopak v nastaveném čase mohl pečetit z malého vápna Podzimek, ale jeho střela se odrazila od spoluhráče Javůrka.

"Po nevydařeném vstupu do soutěže jsme se utkali s dalším kvalitním soupeřem. Úvod do utkání jsme měli špatný a domácí nevyužili tři šance (dvakrát nastřelená tyč). Od 15. minuty jsme se dostali do hry a do konce poločasu si vypracovali tři příležitosti, bohužel bez gólového efektu. Druhý poločas jsme pokračovali v aktivní hře a byli jsme lepším týmem, jen bohužel ve finální fázi jsme byli nepřesní a nedokázali dát branku. Až pět minut před koncem aktivní Landfeld vypracoval šanci pro Kinčla, který dával vítězný gól do prázdné branky. V závěru jsme ještě mohli navýšit skóre, ale to se již neměnilo. Až na prvních patnáct minut chválím celý tým. Utkání jsme poctivě odmakali a navíc jsme byli nebezpeční i v útoku. Od patnácté minuty jsme byli pozorní i v obraně a soupeř si nevypracoval již nic. Všichni jsme rádi, že jsme konečně bodovali. Čeká nás další výzva v podobě Sparty doma příští týden. Věřím, že se s ní popereme se ctí," hodnotí první jarní výhru trenér Jablonce Michal Kolčava.