Aktualita
29
květen
2017

Stará garda Jablonce porazila belgický výběr


Mužstvo bývalých jabloneckých hvězd si s chutí zastřílelo v přátelském utkání proti amatérskému výběru z Belgie. Vysoké výhře přihlížela na hřišti v Mozartovce velmi pěkná divácká kulisa.

Stará garda FK Jablonec se za krásného počasí v sobotním podvečeru střetla s Belgickým týmem VDS Patro a jelikož se utkání odehrálo po skončení Junior North Cup Micro, přihlíželo utkání neuvěřitelných 120 diváků.

SG FK JABLONEC vs VDS PATRO (Belgie) 11:4 (4:1)

Branky SG FK JBC: Pišta Mihálik 4x, David Breda 3x, Míra Fedák, Renda Šimek, Zbyněk Houška, Alekos Ziogas.

Sestava SG FK JBC: Ducháček – Szatmari, Vejprava, Šimek, Houška – Ziogas, Jar. Gottwald, Breda, Vokál – Kubín, Fedák. Hokejově střídali: Černý, Mihálik, Burda.

Utkání odstartovalo ještě před hvizdem hlavního rozhodčího Zdeňka Nagyho společným focením a už i to dokazovalo skvělou náladu všech hráčů i diváků. V krásném slunečním počasí se nakonec zrodil i krásný výsledek ve prospěch domácího výběru.

Od amatérského týmu z Belgie nikdo nevěděl co čekat, a tak se na začátku utkání mužstva spíše oťukávali a měřili síly navzájem. Netrvalo to však dlouho a domácí výběr zmáčkl hosty na jejich polovině hřiště. První branku vstřelil Šimek po krásné akci Fedáka s Bredou - 1:0. Vzápětí se nádhernou střelou blýskl host v jabloneckém dresu Ziogas a vymetl křížnou střelou horní růžek hostující branky - 2:0. Hosté se snažili a jejich fanoušci je stále více tlačili dopředu. V brance se však v té chvíli překonával Ducháček i za cenu zdraví, když si o tyčku vyčaroval bouli na hlavě. Na 3:0 chvíli nato uklidil míč za záda hostujícího brankáře Fedák a i další stoprocentní šance (2x Mihálika, 2x Kubína, 1x Fedáka, 1x Šimka) volaly po gólu. Přesto z rychlého útoku skórovali hosté z Belgie, když prostřelili Ducháčka a snížili na 3:1. Poslední slovo v prvním poločase měl Breda, když udělal kličku i brankáři a pohodlně zavěsil - 4:1.

Druhý poločas všem ve vedru a „vysokém“ tempu ubývali síly a diváci tak mohli sledovat festival branek a množství zahozených šancí. Po faulu na Houšku proměnil penaltu Pišta Mihálik na 5:2 a během další desetiminutovky přidal domácí kapitán další dvě branky. Skóre tak narostlo na 7:2. Naši borci se v té chvíli vrhli jen do útoku a přestali myslet na bránění. Za to by je určitě nepochválil brankář Ducháček, který tak měl najednou množství práce, a i když dělal vše co umí, dokázali hosté vstřelit dvě branky a upravit skóre na zajímavých 7:4. Bývalí hráči Jablonce však opět zabrali a po gólech Houšky a Mihálika upravili rozdíl ve skóre opět na pět branek – 9:4. V tu chvíli se Jablonečtí oldies hnali za desátou brankou a nakonec jich stihli dokonce jedenáct, to když se v posledních minutách dvakrát prosadil Breda. V konečném součtu viděli diváci nakonec nádherných 15 gólů.

Hodnocení „Pišty“ Mihálik – hrajícího managera: "Na jazyku mám jen slova chvály. Nádherné počasí, atmosféra, travnaté hřiště, diváci… Všem chci jen poděkovat. Musel jsem oslovit kamarády a pozval jsem k tomuto utkání hosty Ziogase a Szatmariho, jelikož máme velkou marodku a hodně hráčů ještě přes svůj věk brázdí zelené trávníky. Poprvé si za nás zahrál i Zbyněk Houška, Jindra Ducháček i Jirka Černý. Velké poděkování patří i hostujícímu týmu, který jezdil sedm let na prodloužený víkend do Českých Loun, kde pravidelně hrál s SG Louny. Tento rok si vybrali Jablonec a i když odešli poraženi, uznali kvalitu soupeře a pozvali celý náš tým na Grill party k hotelu Rehavital, kde byli ubytovaní. Děkuji soupeři, děkuji našim hráčům, vedení FK za pomoc s přípravami zápasu, rozhodčím i hostům v našem dresu. Pro mě určitě zajímavý zážitek."

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.