Spokojený Rada: Zápas jsme mohli rozhodnout dřív

FK Dynamo Kyjev FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 6. kolo čt 13. 12. 2018, 18:55

Jako první kouč dokázal Petr Rada dovést náš fotbalový klub za vítězstvím ve skupinové fázi Evropské ligy. Však si také vítězství na hřišti Dynama Kyjev hodně cenil.

Kouč Dynama Kyjev Alyaksandr Khatskevich se za prohraným utkáním ohlédl jen velmi stručně. „Chybělo nám více agresivity a tlaku na bránu. Když nedáme gól, těžko můžeme zvítězit. Náš tým před Vánocemi nehrál v plné síle,“ řekl jen stručně k zápasu a vyjádřil se také ke stavu hrací plochy, která musela obstát ve dvou zápasech během dvou dnů. „Trávník byl v dobré kvalitě, bylo to díky dobré práci našich lidí, na to že je prosinec, se zápas odehrál na velmi dobrém trávníku,“ řekl ke stavu hrací plochy kouč postupujícího Dynama Kyjev.

Kouč Petr Rada dovedl Jablonec za historicky první výhrou ve skupině Evropské ligy, což bylo také předzápasovým cílem našeho týmu. „Chtěli jsme vyhrát a povedlo se nám to. Věděli jsme, že je to silný soupeř, se Šachtarem vévodí domácí soutěži. Zaslouženě postupují z naší skupiny, udělali nejvíce bodů. Dynamo je tradice, stadion, to vše hraje pro Kyjev. Vítězství si i proto hodně ceníme. První poločas jsme hráli velice dobře. S penaltou jsme měli už tři vyložené šance. Zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Ve fotbale to tak ale někdy bývá, nedáte góly a pak se klepete až do konce,“ řekl kouč, který končil zápas, jak je jeho zvykem i v chladném počasí opět bez bundy. „Mě není chladno, spíš vedro,“ odpovídal ukrajinským novinářům, kteří se dále dotazovali na ukrajinského hráče Sobola. „Eda je v našem kádru, ale dnes jsme se rozhodli pro jinou variantu,“ vysvětloval jablonecký kouč, proč scházel původem hráč Šachtaru v základní jedenáctce jeho týmu.

Velkou nevoli na Jablonecké straně vyvolalo podivné rozhodnutí rozhodčího ve 12. minutě zápasu, kdy po evidentním faulu od brankáře byl žlutou kartou napomínán za údajné filmování náš útočník Doležal. „Z lavičky je to těžké to posuzovat. Na videu ale bylo jasně vidět, že to je penalta. Já určitě neučím hráče simulovat. Navíc náš hráč za to dostal žlutou kartu, to je pro mě nepochopitelné. K výkonu rozhodčího mi nepřísluší se dále více vyjadřovat,“ nechtěl více rozebírat rozhodčí kouč našeho týmu. Náš trenér na závěr tiskové konference popřál domácím krásné Vánoce a sklidil v press centru Olympijského stadionu v Kyjevě potlesk přítomných novinářů.