Spokojený Rada: Byli jsme lepším týmem

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo út 22. 12. 2020, 15:00

Výhra na trávníku Sigmy Olomouc potěšila na samý závěr podzimu našeho lodivoda Petra Radu. Byli jsme aktivním a lepším týmem, těšilo trenéra, jehož celek přezimu na druhé příčce tabulky.

Trenér Sigmy Radoslav Látal na pozápasové tiskové konferenci přiznal, že Jablonec si z Hané odváží zasloužené vítězství. „Podali jsme jeden z nejhorších výkonů. Vstoupili jsme do toho špatně, Jablonec nás přehrával hlavně ve středové formaci. Hosté výborně kombinovali, my jsme měli problémy s vyhráváním osobních soubojů, ani vepředu jsme nepodrželi míč. Dali jsme sice branku, ale cítili jsme, že Jablonec je dál silný. Zkoušeli jsme to o poločase vyztužit střídáním, ale přišla hned ve 46. minutě další šance Jablonce. Po penaltě už to bylo hodně složité. Dnes jsme si nezasloužili ani bod, protože náš výkon nebyl dobrý,“ zhodnotil prohraný zápas svého týmu kouč Sigmy.

Jablonecký kouč Petr Rada byl po dalším vítězném zápase nadmíru spokojený. „Jsem s pokojený, protože dnešní zápas jsme byli lepším týmem. Hned na začátku jsme měli šanci, kterou jsme neproměnili. Napadali jsme, byli jsme hodně aktivní. Z Olomouce v Ostravě jsem měl velký respekt. Chtěli jsme ukončit sezonu co nejlepším výkonem, což s nám podařilo. Byl to asi náš nejlepší výkon spolu se zápasem v Liberci. Dostali jsme sice gól, ale z týmu jsem cítil, že tu můžeme něco udělat. Byli jsme odměněni vyrovnáním Doležalem. Nevypadli jsme ze hry, stále jsme hráli aktivně. V začátku druhé půle tam bylo břevno a znovu jsme byli aktivní. Naši stopeři nakopávané balony od soupeře dobře odvraceli. Šli jsme do vedení po penaltě, v závěru přišel dobrý centr Ladry a Doležal dal další naši branku. Všem hráčům i střídajícím musím poděkovat. Jsem rád, že to bylo v televizi a vidělo to více lidí,“ konstatoval jablonecký kouč. Kde nastal podle našeho trenéra zlom v podzimní sezoně? „To Brno zacloumalo nejen semnou asi i s hráči. Trefilo nás to všechny, ten zápas jsme nezvládli. Ale to se stane každému ligovému týmu. Vyříkali jsme si to. Hráči věděli, že to byl průšvih. V některých zápasech jsme hráli velmi kvalitní fotbal. Ale to Brno mě stále mrzí,“ uvedl dále Rada.

Jablonec se skvělým finišem vyhoupl až na druhou příčku ligové tabulky, pohled na ní ale nechává našeho kouče stále chladným. „Koukáme hlavně na to, že hrajeme slušný fotbal. Chci, aby lidi mluvili o Jablonci v dobrém. Jsme teprve ve čtrnáctém kole, máme spoustu zápasů před sebou,“ říká kouč ze Střelnice.

Jméno trenéra Rady se v současné době skloňuje s možným adeptem na post v Plzni. „Já jsem trenérem Jablonce a na tom se nic nemění. Mám tu platnou smlouvu. Je příjemné, že se o vás mluví, to těší asi každého, jako v případě trenéra Trpišovského. Já jsem také vydal knihu, mám už něco za sebou. Jsem rád, že můžu trénovat a být mezi sportovci. Jediné, co mě mrzí, že lidi nemůžou na stadion. Chci, aby byli fanoušci zpátky a aby se bavili fotbalem a sportem celkově,“ vyslovil své předvánoční přání náš lodivod.