Sparta vyhrála zaslouženě, řekl trenér Klucký

FK Jablonec AC Sparta Praha
HET liga, 11. kolo so 21. 10. 2017, 18:15

Jaké hodnocení zaznělo z úst trenérů Sparty a Jablonce po sobotním vzájemném duelu na jablonecké Střelnici, které zvládl mnohem lépe letenský tým?

Sparťanský kouč Andrea Stramaccioni měl po tříbrankové výhře v Jablonci připravené pro své svěřence jen slova chvály. „Od začátku jsme chtěli hrát agresivním způsobem směrem do ofenzívy. To bylo dnes velmi důležité, a konečně se nám to povedlo. Proměnili jsme svou aktivitu hned ve dvě vstřelené branky, to byl hlavní rozdíl oproti předcházejícím zápasům. Říkali jsme si, že máme v Jablonci příležitost ukázat, že se zlepšujeme a navázat na zápas s Plzní. To se nám povedlo i díky vítěznému výsledku. Náš tým se zlepšuje zápas od zápasu. Společně máme odehráno teď více utkání, funguje nám to do defenzivy. V Jablonci to není jednoduché i Plzeň to tu měla velké problémy. Jsem rád za celý tým. Potěšilo mě, že celý tým dnes dokázal pracovat a vstřelit tři branky. Šural potřeboval dát gól, aby se chytil a on vstřelil hned tři branky,“ těšilo kouče vítězného týmu.

Druhou porážku v letošní sezoně hodnotil jablonecký kouč Zdeněk Klucký následovně. „Nechtěli jsme je nechat hrát. Jenže bohužel, dostali jsme hned ve třetí a šestnácté minutě branky. Mužstvem to trochu otřáslo. Nebyl to dobrý vstup do zápasu. Nebyla to z naší strany úplně špatná hra, ale potřebovali jsme dát kontaktní gól. Jenže Doležal netrefil prakticky prázdnou branku. Něco jsme si řekli o poločase a na hřiště jsme šli s odhodláním to zkorigovat. Nebylo to špatné, jenže když šel Trávník v přečíslení tři na jednoho, vyřešil to špatně. V závěru jsme ještě chtěli zkusit na hrotu vysokého Kouřila, ještě jsme po chybě potřetí inkasovali. Sparta proto vyhrála zcela zaslouženě,“ zakončil své hodnocení jablonecký kouč.