Soustředíme se jen na čtvrtek, řekl Rada

FK Jablonec AZ Alkmaar
Evropská konferenční liga UEFA, 5. kolo čt 25. 11. 2021, 21:00

Jablonecký kouč nechtěl spojovat výkony svého týmu v tuzemské lize a Konferenční lize UEFA. Na předzápasové tiskové konferenci novináře žádal, aby obě soutěže nespojovali. Co ještě řekl on a kapitán týmu Tomáš Hübschman zástupcům médií?

Trenér Jablonce Petr Rada i jeho tým vstřebává pětibrankový příděl z ligového zápasu na Slavii. „Nechtěl bych, abyste to teď jako novináři spolu spojovali. Víme, jak na tom jsme, teď se soustřeďme a směřujme na Konferenční ligu, tuzemskou soutěž do toho nemontujme. Od úterý se věnujeme zápasu s Alkmaarem. Sám si s tím lámu hlavu, proč ty výkony jsou tak rozdílné. Asi je to asi i tím, že v lize se známe a hrajeme často spolu. Ale to je samozřejmě špatně. Mrzí to mě i hráče, všichni si s tím lámeme hlavu. Musíme věřit tomu, že se to otočí a zlomí v lepší časy,“ nepřestává věřit lodivod ze Střelnice.

Hráčskou kabinu zastupoval na předzápasové tiskové konferenci ten nejzkušenější, kapitán Tomáš Hübschman se navíc od zápasu v Randers může nově pyšnit vizitkou nejstaršího hráče, který zasáhl do skupinové fáze Evropské konferenční ligy UEFA. Jak on vidí současné rozpoložené naší kabiny před čtvrtečním evropským zápasem? „Ono když se podíváme na našeho soupeře v lize, není na tom o moc lépe než my. Asi řeší taky takový problém. My máme teď šanci bojovat o nějaký úspěch, a to by nás mělo motivovat. Těší nás, že hrajeme o postup ze skupiny. Musíme odevzdat na hřišti naše maximum a uvidíme na co to bude stačit,“ říká před zápase s favoritem na postup Hübschman.

Jablonec se ve čtvrtek bude muset znovu vypořádat se změnami v sestavě, hrát tentokrát nemůže v Randers vyloučený stoper Kubista. Dá se podle kapitána týmu očekávat další citelný zásah? „Proto přeci máme v kádru víc než jedenáct lidí. Jsou tu hráči, kteří je mají nahradit. Na Slavii to byl problém celého našeho týmu, rozhodně ne tím, že by nám chyběl stoper,“ přemítá nahlas kapitán Hübschman a situaci dále komentuje hlavní trenér. „Absence jsou dané. Nám se zase po Slavii vrací levonohý stoper Zelený, což je vždycky výhoda jak při přebírání míče, tak i při rozehrávce a zrychlení hry. Celkově tam máme teď už více alternativ, ale ti hráči zase nejsou tak rozehraní. Řešíme i útok, přemítáme koho zvolit i vzhledem k stylu soupeře. Doufám, že se rozhodneme správně,“ odtajnil s čím vším si kouč před čtvrtečním zápasem láme hlavu. „Rozhodně si nemyslím, že by Alkmaar nebyl na zítra koncentrovaný, když vede tabulku s deseti body. Viděl jsem jejich čtyři zápasy a hrají prakticky ve stejné jedenáctce. Hraje se i o ekonomickou stránku, Alkmaar bude chtít zvítězit a zajistit si postup,“ je přesvědčený Rada.

Alkmaar ještě v Konferenční lize neprohrál, co by na něj mohlo dle jabloneckého kouče platit? „My hlavně musíme proměňovat své šance. To je náš největší problém jak v lize, tak evropských pohárech. Ale ten čtvrteční zápas ještě nemusí být úplně klíčovým duelem. I kdyby Randers vyhráli s Kluží, hrají pak ještě v Alkmaaru. Zítra budou ve hře stejné tři body jako v posledním zápase a my se teď soustředíme jen na čtvrteční duel s Alkmaarem,“ zakončil tiskovou konferenci domácího týmu trenér Jablonce.